Як почати жити самостійно.

Про те, щоб відокремитися від батьків і жити самостійно, можна замислитися вже тоді, коли у вас з'явився свій перший, незалежний джерело доходів. Сьогодні, навіть у тих молодих людей, хто вчитися очно, є можливість заробляти самостійно - це і робота фрілансером і додатковий заробіток кур'єром, промоутером, на тимчасових вакансії. Як тільки ваш сукупний заробіток, включаючи стипендію і допомогу батьків, складе досить серйозну суму, ви вже зможете зняти квартиру.
Інструкція
1
Звичайно, основна складність - це житло. Якщо у вас немає квартири, що дісталася вам від бабусі, то її треба знімати. Пропозицій про здачу квартир безліч, але вам треба буде пошукати таку, щоб задовольняла декільком вимогам. По-перше, вона повинна бути без господарів, інакше навіщо їхати від батьків. По-друге, вона повинна бути недорогий, таку можна зняти подалі від центру. І, по-третє, меблі та холодильник є для вас обов'язковою умовою, адже зайвих грошей на їх купівлю у вас немає. В крайньому випадку, квартиру з кількох кімнат можна зняти навпіл з одним.
2
Чітко розраховуйте всі свої гроші. На першому місці у вас повинні бути обов'язкові платежі - плата за квартиру, комунальні послуги, навчання, плата за проїзд. Ця сума повинна відразу відкладатися з вашого місячного заробітку і витрачати її більше ні на що не можна. На перший час тієї одягу та взуття, які вам купували в батьківському домі.
3
Якщо на новій квартирі у вас немає якихось побутових дрібниць, то перший час можна запозичити їх у батьків. Якщо відсутній пральна машина, то дрібні речі можна прати і руками, а великі - в будинку батьків.
4
Складіть список предметів, які вам необхідно купити в квартиру - мінімальний набір посуду, господарські речі, постільна білизна та ін. Швидше за все, вам буде потрібно провести в неї інтернет. Цілеспрямовано облаштовуйте свій побут, купуючи в першу чергу предмети, зазначені в цьому списку.
5
Навчіться чітко планувати свій бюджет. На гроші, що залишилися після обов'язкових виплат і покупки необхідних речей, вам треба прожити місяць. Вирахуйте, яку середню суму в день ви можете собі дозволити на прожиток і всякі гігієнічні дрібниці, косметику, білизну. Контролюйте свої витрати не сподіваючись на допомогу батьків. Якщо ви такий дорослий чоловік, який вже може жити самостійно, то краще навчитися цьому відразу.
Зверніть увагу
Як навчитися просто жити? Від найпростіших повсякденних дій до масштабних планів на майбутнє - все стає неймовірно складним, коли людина зациклюється на дрібницях. Спробуємо розібратися, що стоїть за цією нездатністю надходити просто. Як навчитися жити просто? Машина ніяк не заводиться. Що робити?
Корисна порада
Навчившись жити сьогоденням, ви скинете з себе тягар жити минулими образами, незавершеними справами і переживаннями за невідоме майбутнє. Живучи справжнім, ви скинете цей страх, і перед вами відкриються нові можливості і горизонти. Для всього цього, вам необхідно навчитися відчувати кожен момент, чи не занурюючись в думки про майбутнє, майбутніх проблем і труднощів.
Питання роздільного проживання зі своїми батьками виникає в голові юнака чи дівчини з моменту настання підліткового віку. І як би не хотілося незалежності в цей час, необхідно розумно підійти до цього питання і обдумати всі варіанти відселення від батьків.
Інструкція
1
Подумайте, де ви збираєтеся жити. Якщо у вас є своя квартира, що дісталася від бабусі (дідуся), або батьки вам придбали вже її на майбутнє, то питання житлоплощі відпадає сам собою. Необхідно лише вмовити їх дати вам можливість кілька днів пожити окремо. Причину такого бажання можна пояснити тим, що хочете побути одні або вам необхідна тиша, щоб підготуватися добре до іспитів. Якщо батьки підуть вам на зустріч і погодяться прийняти усамітнення сина, то вважайте, що вони вже подумки готові до подальшого вашому переселенню в свою квартиру.
2
У разі категоричної відмови батьків спробуйте зменшити бажаний час вашого перебування на квартирі. Можна спробувати затриматися довго на квартирі, виправдовуючись, наприклад, що вирішили зробити перестановку і випадково забули про час. Якщо ваші батьки не мають машини, на якій тут же готові приїхати і доставити вас в отческому будинок, то вони дозволять нічку залишитися вам у своїх пенатах. А там питання переселення поступово буде легше вирішити.
3
На жаль, не всі молоді люди в даний час забезпечені своєю житлоплощею. В цьому випадку залишається варіант тільки знімання квартири (кімнати) в інших людей. Якщо батьки розуміють ваше бажання і готові платити оренду кожен місяць, при цьому годувати і всіляко забезпечувати ваше існування, то вам казково пощастило.
4
При твердому рішенні батьків не допомагати підлітку в його самостійному проживанні, необхідно забезпечувати себе. І тут варто задуматися про роботу. Якщо у вас безліч вільного часу, то не доведеться ламати голову як поєднати лекції, підготовку до іспитів і роботу. Але часто в разі навчання в будь-якому навчальному закладі, вільний час студента сильно обмежена. Зважте всі "за" і "проти," чи зможете ви потягнути оренду квартири (кімнати).
5
Якщо ваше бажання жити окремо велике, а можливості сильно обмежені, є ще один варіант - студентський гуртожиток. Там ви не тільки зможете мало витрачати на проживання, а й весело провести студентські роки.