Як зробити бурштин.

Сльози моря - так в давнину називали бурштин , або застиглу викопну смолу. Прозорі світло-жовті камені, деякі - з комахами всередині, завжди цінувалися на ринку прикрас. Справжній бурштин -самородок і сьогодні коштує недешево, проте його імітацію можна виготовити самостійно в домашніх умовах. Штучний бурштин , як правило, робиться з епоксидної або іншої смоли, іноді з додаванням природного каменю, іноді - без нього.
Вам знадобиться
  • - епоксидна або скипидарна смола
  • - затверджувач
  • - шелак
  • - гліцерин
  • - каніфоль біла
  • - форми для бурштину
Інструкція
1
Візьміть епоксидну смолу з затверджувачем, краще імпортного виробництва, в пропорції 9 до 1. Добре перемішайте їх і залийте отриманий розчин в форму. Перед тим як лити, не забудьте промазати форму зсередини гліцерином, щоб згодом виріб відійшло від стінок форми без проблем.
2
Коли епоксидний розчин вже знаходиться у формі, додайте в нього дві або три краплі води і тонкою дерев'яною паличкою круговими рухами розмішайте, створюючи тим самим візерунок. Замість води можна покласти в епоксидку дрібне комаха або шматочок травички, листочка. Якщо ви хочете, щоб ваш бурштин вийшов різних кольорів, додавайте в різні форми з епоксидкой по краплі фарби, наприклад, червоною або помаранчевої.
3
Поставте формочки з штучним янтарем в добре провітрюване приміщення, наприклад, на балкон, і не чіпайте їх протягом доби. Після дістаньте штучний бурштин з форм. Візьміть наждачний папір, бажано дрібну, щоб зачистити отримані вироби. Після зачистки покрийте їх за допомогою ганчірочки спеціальної полировальной пастою ГОІ.
4
Можна робити бурштин в домашніх умовах не з епоксидною, а зі скипидарною смолою. Для цього візьміть одну частину смоли, одну частину білої каніфолі і дві частини шелаку - природного смолистого речовини. Розтопіть окремо скипидарну смолу в жерстяній каструлі з високими стінками, додайте до неї шелак.
5
Розтопіть каніфоль і додайте її в розтоплену масу смоли і шелаку, коли та стане рідкою і напівпрозорої. Варіть суміш до стану повної прозорості. Потім розлийте її в форми і залиште до повного застигання. Після відполіруйте і залакіруйте вироби.
Зверніть увагу
При роботі з епоксидної і будь-який інший смолою обов'язково використовуйте рукавички.