Як поставити шах.

Шахи - це не тільки гра, але й повноцінний розумовий спорт, що розвиває стратегічне мислення і логічні здібності. Кожна людина, яка вирішує навчитися грати в шахи, або вже освоїв основні правила гри, знає, що метою ігрового процесу і умовою виграшу є постановка шаха і матюків противнику. Є певні стратегії, що дозволяють правильно поставити шах чужому королю, загнавши фігуру на бите поле.
Інструкція
1
Для оголошення шаха ви можете використовувати будь-яку зі своїх фігур, що знаходяться на полі. Якщо ваш король перебуває під шахом, ви повинні в наступному ході гри вивести його на поле, на якому не йде бій, або прикрити його, поставивши на шляху фігури противника, яка загрожує королю, свою фігуру.
2
При догляді з-під шаха не можна переходити биті поля, а також не можна йти рокіровкою. У випадку, якщо піти з-під шаха не представляється можливим, королю ставиться мат, і він програє гру. Існують різні типи шаха - наприклад, відкритий шах, коли ви оголошуєте шах фігурою позаду іншої фігури, якою ви зробили хід, щоб відкрити лінію для задньої фігури до короля супротивника.
3
Також ви можете зробити подвійний шах - для цього потрібно точно так само провести відкритий шах, але оголосити його відразу двома фігурами. Також подвійний шах можна оголосити фігурою і пішаком. Закритися від шаха такого типу противник не зможе - все, що він може, це взяти королем одну з ваших фігур і спробувати піти з шаха.
4
У деяких партіях зустрічається ситуація так званого вічного шаха - це відбувається тоді, коли ви оголошуєте королю супротивника шах, а після того, як противник йде з-під шаха, він оголошується повторно як завгодно довго.
5
Триразове повторення вічного шаха найчастіше призводить до оголошення нічиї, яку можна встановити за правилами шахів після вимоги одного з гравців. Якщо ви бачите, що програєте партію, ви можете звести програш у нічию, добившись триразового повторення ігрової позиції.
Шах і мат - така позиція у шахах, при якій один з гравців отримав перемогу в поєдинку. Це те, що обидва суперники намагаються досягти. Щоб домогтися шаха і матюків, потрібно поставити короля суперника в таку позицію, при якій він не зможе перейти ні на одну клітку, при цьому не бути під загрозою. Отже, які потрібно зробити дії для досягнення даної мети?
Вам знадобиться
  • - Шахи;
  • - суперник.
Інструкція
1
Намагайтеся грати білими фігурами відразу. У традиційних шахових правилах закріплено, що гравець з білими фігурами повинен починати гру, і якщо таким гравцем є ви, у вас більше шансів поставити своєму супротивнику шах і мат. Якщо ж ви змушені грати чорними (на турнірах, в основному, вимагають, щоб гравці підкидали монету перед матчем за володіння престижною стороною), все одно почніть рух до перемоги. Хоча іноді трапляється, що противник розкриє ваш задум і не дасть втілити його в життя.
2
Підіть вашої пішаком від Е-2 (четверта зліва; на шахівниці букви використовуються по горизонталі, а цифри - по вертикалі) на стратегічну позицію, тобто на два поля вперед (E-4). Якщо вам пощастить, ваш опонент буде протистояти вашій пішки, переводячи в позицію атаки свою пішака. Або він може залишити позицію, щоб атакували ви. Або він може зрубати або відступити своєї пішаком. У всякому разі, якщо він перемістить пішака з F-7 на F-5, відразу ставте шах і мат.
3
Візьміть свою королеву і перемістить її для відкриття простору по діагоналі F-3. Якщо везіння буде на вашому боці, противник зреагує переміщенням інший пішаки на місце захисту від вашого ферзя, нападаючи по діагоналі. Якщо пішак піде іншим шляхом на G-5, відразу можна буде зафіксувати шах і мат, як тільки противник прибере руку з фігури. У цьому випадку хід буде вважатися таким, що відбувся у відповідності з правилами турніру.
4
Перемістіть ферзя вперед по діагоналі ще на 3 клітини, поставивши його на Н-5. З цієї позиції, вже буде реальна загроза королю суперника. Так як на початку гри король майже повністю оточений іншими чорними шаховими фігурами і може рухатися тільки вглиб в бік королеви, то в цьому випадку теж фіксується шах і мат. Ви виграли поєдинок!
Зверніть увагу
Приділяйте велике значення слабких місцях супротивника, коли він відкриває лінії короля. Блискавично використовуйте це на благо собі.
Корисна порада
Не завжди вдається швидко за цією схемою поставити шах і мат, так що практикуйтеся з гравцями більш високого рівня як можна частіше.