Як годувати тритона.

Тритон - досить поширена в домашній тераріумістики амфібія. У тритонів дуже цікавий цикл розвитку. Вимоги до води і температурі не відрізняються складністю, тритони часто зустрічаються в природі, тому зміст тритона вдома рідко доставляє особливі клопоти. Особливу увагу варто приділити тільки харчуванню, адже в неволі треба відтворити той же стиль годівлі тварин, до якого вони звикли в вільного життя.
Вам знадобиться
  • - пінцет;
  • - мотиль;
  • - попелиця;
  • - мальки гуппі і невеликі рибки;
  • - личинки цвіркунів ;
  • - креветки;
  • - личинки хруща;
  • І т.д.
Інструкція
1
Раціон тритона дуже різноманітний. Основним кормом є дощові хробаки, мотиль, кормові таргани, личинки цвіркуна, варені креветки. Обов'язково промивайте всю їжу для тритонів перед годуванням.
2
При годуванні у воді не кидайте корм на дно. Тритони не завжди можуть знайти їжу, яка згодом розкладається і псує воду. Візьміть шматочок черв'яка або мотиля пінцетом і опустіть в акваріум. Можна злегка трусити їжу, імітуючи рух живої видобутку. Тритони дуже легко привчаються є з рук.
3
Молоді тритони, що тільки що закінчили метаморфоз, потребують годівлі дрібними комахами. Влітку спробуйте годувати тварин попелиць. Тритони з задоволенням поїдають цілі колонії цих комах. Зріжте гілочки рослин, обліплені попелиць, і розкладіть по дну тераріуму. Міняйте їх через два-три дні. Слідкуйте, щоб разом з попелиць в тераріум не влучили мурашки, вони турбують тритонів.
4
Крім попелиць можна запропонувати тритона м личинки цвіркуна. Купуйте цвіркунів, готових до розмноження, в зоомагазині або на ринку. Оселіть їх в окремому акваріумі. На дно рекомендується покласти шматки паперу або картону. Дуже добре використовувати картонні упаковки від яєць.
5
Поставте в акваріум з цвіркунами лоток із зволоженою землею, товщина ґрунту повинна бути не менше 5 см. Періодично рихлите землю і стежте, щоб вона не пересихала. Годуєте дорослих цвіркунів шматочками овочів, капустяним листям. Температура для розведення +25 градусів.
6
Личинки цвіркунів виходять із землі через два тижні після кладки. Ними і слід годувати молодих тритонів. Коли ви пристосуєтеся до режиму вилуплення німф, ви зможете за 1-2 дні до виходу молоди цвіркунів просто ставити лоток із землею в тераріум до тритона м. Це позбавить вас від стомлюючої лову дрібних комах.
7
Тритон під час водного періоду життя можна годувати дрібними акваріумними рибками, типу неонов або гуппі. Для цього достатньо запускати рибок прямо у воду до тритона м.
8
Дорослих тритонів в наземний період також можна годувати з пінцета дрібно нарізаними креветками, личинками хруща, великим мотилем, дощовими черв'яками. Варто привчити тритона знаходити їжу самостійно. Кладіть її на дно тераріуму і стежте, коли амфібія сама знайде їжу. Залишки їжі обов'язково прибирайте.
9
Якщо ви використовуєте для годування на суші живого мотиля, кладіть його в мисочку з невисокими краями, щоб хробаки не розповзалися, але тритон міг самостійно їсти. Мотиля можна використовувати і морозива, головне, не робити акцент тільки на цей вид їжі. Урізноманітніть меню тритонів іншими комахами.
10
Молодих тритонів годуєте щодня. Дорослих старше двох років три-чотири рази на тиждень. Годувати треба до тих пір, поки тварина сама не відмовиться від їжі. У тритонів, як і у деяких жаб, немає проблем з перегодовування.