Як вшити комір.

Шиття одягу, як для дорослих людей, так і для дітей, і навіть для ляльок - це вдалий спосіб заощадити гроші на придбанні готових речей, а також уміння шити дає вам можливість створювати дійсно незвичайні речі, виділяючись із натовпу. У техніці крою та шиття є маса нюансів, і не завжди вони зрозумілі новачкам в рукоділлі з першого разу. Одним з таких нюансів є вшивання коміра в сорочку.
Інструкція
1
Для того щоб вшити комір, для початку розкроїте його на тканини - намалюйте викрійку і перенесіть її на матеріал, а потім виріжте дві деталі коміра (лицьову і виворітну). Нижню деталь коміра проклейте дублерина для міцності і жорсткості.
2
Після цього ниткою і голкою вручну приметайте один до одного деталі і прострочіть їх на швейній машинці, акуратно прошиваючи кути. Кутові припуски надріжте, не доходячи до самого шва, після чого виверніть комір, вийміть з нього намітку і пропрасуйте комір праскою.
3
Тепер візьміть нитку з голкою і накидали лінію вшивання коміра на лицьовій стороні без дублерина. Надріжте припуск шва, як по довжині коміра , так і на кутах, зрізуючи складки припуску навскоси.
4
Підверніть припуск навиворіт, трохи нижче наміченої нитками лінії вшивання, і вручну підшийте його. Тепер візьміть майже готовий комір і складіть його лицьовою стороною продубльованою деталі з лицьової стороною вашої речі - наприклад, сорочки. Змітайте деталі вручну від середини спинки до країв вліво і вправо.
5
Приколіть комір булавками, а потім прострочіть його на машинці і витягніть шпильки і намітку. Подрежьте зайві припуски на шви і сховайте їх всередину коміра . Видаліть з коміра всі допоміжні шви, які ви робили для позначення лінії вшивання коміра , і потім прострочіть комір з виробом повторно.
6
Прокладіть по зовнішньому краю коміра додаткову декоративну строчку на відстані 1-2 мм від краю. Комір готовий.