Як навчитися падати.

Захистити себе від падінь неможливо. Навіть уникаючи крутих сходів і травматичних видів спорту, ви можете постраждати від слизькій взуття або ожеледі на зимових дорогах. Найменше травм при падінні отримують, як відомо, діти, сплячі люди і той, хто знайомий з технікою «правильного» падіння.
Вам знадобиться
  • - спортивні мати або плед;
  • - налокітники, наколінники.
Інструкція
1
Тренуйтеся на м'яких поверхнях. Візьміть кілька спортивних матів і покладіть їх один на одного. У домашніх умовах можна використовувати згорнутий в кілька разів плед або ковдру. Звільніть достатньо місця для тренування. Величезна кількість побутових травм ми отримуємо з-за зіткненням з гострим кутом столу, висунутим ящиком, дерев'яним або металевим каркасом меблів. На час тренування по можливості посуньте в сторону речі, які можуть заподіяти вам шкоди.
2
Почніть з невеликої висоти, щоб подолати природний страх перед падінням і відпрацювати техніку. Найнебезпечніше падіння - це падіння на спину, тому займіться ним першим. Сядьте навпочіпки і постарайтеся м'яко перейти в положення лежачи, перекотившись по спині. Коли лопатки торкнуться мату, різко вдарте біля себе обома руками, зігнутими в ліктях. Руки повинні спрацювати як пружина і пом'якшити удар. Намагайтеся саме перекочуватися, а не просто сідати. Удар куприка надзвичайно болючий, до того ж він довго проходить. Повторіть вправу 10 разів. Для відпрацювання падіння на бік, підставляйте тільки одну руку. Ліву при перекаті на лівий бік, праву - при перекаті на правий.
3
Відробіть падіння з висоти власного зросту. Перш за все ви повинні берегти голову, шию і хребет, тому відносно безпечними вважаються падіння набік. Приготуйтеся. Ноги повинні бути розставлені на рівні плечей, руки зігнуті на рівні грудей. Уявіть, що ви тримаєте баскетбольний м'яч. Потім використовуйте прийом "підсічки": зачепите носком однієї ноги іншу ногу і постарайтеся впасти вперед і в бік. Якщо вам страшно «упускати» себе самостійно попросіть друга легко штовхнути вас в спину. При падінні руки знову повинні спрацювати як пружина, а вага тіла перейти на долоні і передпліччя. Чи не виставляйте лікті або коліна.
4
Тренуйте м'язи. Приймати удар будуть в першу чергу руки, а для цього вони повинні перебувати в гарному тонусі. Навіть такі прості вправи, як віджимання або підтягування на руках, принесуть користь, якщо будуть щоденними. Чим краще у вас координація рухів, тим швидше ви встигнете правильно згрупуватися. Для того, щоб рухи були точніше і зручніше, не обов'язкова силове навантаження. Координацію добре розвивають всі види танців: від класичних бальних до сучасних.
Зверніть увагу
Якщо у вас є проблеми з хребтом, не займайтеся тренуваннями без консультації з ортопедом.
Корисна порада
Щоб запобігти пошкодження, тренуйтеся падати в наколінники і налокітники.