Як скласти боргову розписку.

При передачі великої суми в борг важливо підстрахуватися. Завжди може статися ситуація, коли позичальник не поверне гроші вчасно. В такому випадку захистити права кредитора може такий документ, як боргова розписка, яка при правильному заповненні має юридичну силу.
Інструкція
1
Боргова розписка може служити доказом під час судового розгляду у випадку невиплати боржником належної суми. Даний документ повинен включати в себе наступні пункти: - Повні дані про людину, яка дає в борг фіксовану суму боргу. Обов'язково треба вказати паспортні дані, інакше документ буде недействітельним.- Сума боргу, зазначена в рублях. Якщо угода була зроблена в валюті, то вказується її курс на момент написання распіскі.- Паспортні дані та повна інформація про людину, яка бере займ.- Термін, по закінченню якого вказана вище сума має бути виплачена кредитору в повному об'еме.- Відсоткова ставка боргу , якщо вона існує. Так само можна вказати порядок виплати відсотків. Відсотки будуть нараховуватися щомісячно, якщо інші варіанти по їх сплаті не указани.- Дата отримання грошових коштів заемщіком.- Підписи двох свідків і їх паспортні дані.
2
Формально такий документ не потрібно завіряти у нотаріуса, проте для зменшення ризику це все ж бажано зробити, тому що підпис нотаріуса завжди має велику вагу в суді. Незважаючи на те, що звернення до хорошого нотаріусу може коштувати досить велику суму грошей, на ньому не слід економити, особливо, якщо мова йде про великі суми. Підпис нотаріуса необхідна, якщо сума боргу фізичної особи перевищує в десять разів мінімальний розмір оплати праці.
Зверніть увагу
Якщо боржник так і не повернув борг, то відбувається стягнення його майна в судовому порядку.
Корисна порада
Оригінал розписки після повернення позички віддається боржникові щоб уникнути повторного запиту боргу через суд.Вигодной превентивним заходом від неповернення є використання таких цивільних заходів для підтвердження зобов'язання, як поручительство або заставу.