Як виростити цибулю-батун.

Лук батун - це багаторічна рослина, яка росте на одному місці 4-6 років. Він містить велику кількість вітамінів і мікроелементів, які потрапляють на стіл першими після довгої зими за умови посадки рослини на сонячне місце з швидким сходом снігу. Вирощувати батун потрібно на легких, добре удобрених грунтах і перший рік краще не зрізати. Це дасть можливість отримувати більш рясний урожай в наступні роки. При правильному посіві і певної агротехніці вирощування, зелень свіжого лука можна мати з ранньої весни і до пізньої осені.
Вам знадобиться
  • -Сім цибулі-батун
  • -Сонячний місце
  • -комплекс добрив
Інструкція
1
Висівати цибулю можна відразу після того як зійде сніг і грунт добре прогріється. Посів проводиться до кінця липня.
2
Грунт потрібно ретельно підготувати, з урахуванням того що цибуля буде рости на одному місці кілька років. Перед роком посадки, восени обробіть грунт від бур'янів препаратом суцільної дії і внесіть комплексне добриво або перегній.
3
Навесні ретельно розпушіть місце посадки. У підготовлені грядки висівають насіння цибулі рядовим або стрічковим способом. Насіння зашпаровуйте на глибину 1,5 см. Після посадки рясно полийте грядки і підтримуйте грунт у вологому стані до самих сходів. Для прискореного проростання насіння можна замочити у воді перед посадкою на один день.
4
Як вже писалося вище, в перший рік краще не зрізати зелень. Догляд полягає в поливі і розпушуванні. Перший рік немає необхідності вносити додаткові добрива, якщо грунт добре була удобрена попередньо.
5
На наступний рік одразу після сходу снігу очистіть грядки граблями, спушите і полийте. Як тільки пригріє сонечко, ви отримаєте зелень свіжого лука, яка відновить запас життєвих сил і підвищить енергію після довгої зими.
6
Зелень цибулі- батун а містить велику кількість вітаміну «С», цукор, магній, калій, залізо та інші не менш корисні речовини.
7
За літо можна проводити 4 зрізання. Срезку потрібно робити гострим ножем або ножицями. Зелень дуже швидко буде відростати знову і знову.
8
Якщо ви хочете отримати насіння, зрізання потрібно припинити до появи насіння. Якщо час дозволяє і початок сезону дощів ще далеко, насіння можна дозарівать на грядці і збирати прямо з куща. Якщо починається сезон дощів, дудки потрібно зрізати, зв'язати пучками і повісити для дозаривания під навіс, після чого обмолотити і зберігати в полотняному мішку в прохолодному, сухому місці.
9
Лук можна розмножувати не тільки насінням, а й шляхом ділення куща. Для цього цибулю потрібно акуратно викопати, розділити і розсадити на відстані 25 см. Відстань між рядами повинна бути 30-40 см.
10
Щоб розсадити посадковий матеріал навесні, зелень зріжте, цибулю викопайте, складіть в ящики, присипте дерном і зберігайте в підвалі. Ранньою весною посадковий матеріал можна розсадити.
11
Лук батун можна вирощувати не тільки влітку на грядці, а й пересаджувати в ящики і вирощувати всю зиму на підвіконні, що дозволить мати свіжу зелень і отримувати натуральні вітаміни цілий рік.