Як зробити макрозйомку.

Для проведення макрозйомки знадобиться фотоапарат (цифровий або аналоговий - неважливо, головне, щоб він був дзеркальним), довгофокусний об'єктив, подовжується кільце або телеконвектер. Також незамінний штатив (струбцина). У ряді випадків має сенс скористатися пристосуванням, що кріпиться до живота. У нього можна уперти руки, щоб під дією ваги длиннофокусного об'єктива вони не здригнулися в самий невідповідний момент.
Вам знадобиться
  • - Фотоапарат;
  • -замінити оптика;
  • -Осветітельное обладнання;
  • -Фон;
  • - Штатив або струбцина.
Інструкція
1
Визначтеся з сюжетом. Робота в режимі макрозйомки НЕ накладає жодних заборон на вибір жанру. Це може бути і портрет, і натюрморт, і репортаж. Причому останній - частіше подієвий, ніж постановочний. З портретом все більш-менш зрозуміло, зазвичай на них зображуються комашки-таракашки; в ряді випадків мається на увазі фрагментарна зйомка людини. Натюрморт в контексті макрозйомки, швидше за все, буде представляти собою зображення предмета, який здався цікавим поєднанням кольорів або текстурою. Постановочний репортаж - «рукотворну» композицію, в якій «зайняті» висушені комахи, стилізовані під живих. Подієвий репортаж - свого роду фотополювання за крихітними представниками фауни з метою зловити їх у найбільш цікавий момент.
2
Вирішіть, який об'єктив будете використовувати при макрозйомці. Якщо є можливість, візьміть довгофокусний яскравий об'єктив з відносним отвором близько 2,8-2. Як правило, така оптика дозволяє отримати максимально пророблений малюнок з хорошими градаціями в дуже світлих і дуже темних ділянках. Також якість оптики впливає на передачу кольору. При макрозйомці особливо важливо правильно відобразити колірну температуру, але іноді її спотворення не уникнути.
3
Візьміть штатив або струбцину - без них утримати в руках масивний довгофокусний об'єктив досить складно. Навіть якщо ви прекрасно володієте собою, у відповідальний момент руки можуть мерзнути, і тоді не уникнути змазування кадру. До того ж часто буває, що, наприклад, подієва репортажна макрозйомка вимагає довгих хвилин очікування з наведеної різкістю. Один рух рук - і об'єкт буде поза зоною фокусування, що також призведе до змащеному кадру.
4
Залиште максимально відкриту діафрагму - якщо хочете «відірвати» основний сюжет від фону. Чим менше числове значення цього показника - тим більш розмитий фон буде на знімках. Якщо мова йде про подієвому репортажі - краще віддати перевагу великі числові значення діафрагми і короткі - витримки. Дане поєднання дозволяє натиснути кнопку в потрібний момент і відобразити ту саму мить, заради якого і проводиться макрозйомка.