Як прищеплювати яблуні і груші. чи можна прищеплювати Ялонен і груші після 20 серпня.

Щеплення плодових дерев, таких як груші і яблуні - один з найзагадковіших і цікавих технологічних прийомів, застосовуваних в садівництві. Адже саме щеплення може дозволити вам за досить таки короткий час виростити з невеликого живця або навіть однієї нирки полюбилося вам рослина. Прищеплюйте яблуні і груші на своїй присадибній ділянці і насолоджуйтеся багатим урожаєм.
Інструкція
1
Перед тим як прищепити потрібне вам рослина, потрібно заготовити черешки. Правильне зберігання і заготівля живців забезпечить успішні результати. Беріть живці зі здорових дерев, які славляться високою врожайністю. Для живців згодяться однорічні прирости, які потрібно зберігати в холодному підвалі або снігу. Якщо живці не проросли і не підмерзли, значить, вони збереглися правильно.
2
Для щеплення плодових дерев підійде один з двох способів: окулірування - щеплення нирками, копулировка - щеплення живцями.
3
Окуліровку потрібно виробляти в той період часу, коли почнеться активне сокорух у дерев. Це залежить від сорту дерева, період може тривати від початку липня і до початку вересня. За місяць до початку окулірування потрібно приготувати підщепу, до якого ви будете прищеплювати новий сорт. Підщепу потрібно позбавити від бур'янів, підгорнути і ретельно полити. Виберіть на підщепі рівне і гладке місце, витріть чистою ганчіркою насухо. Гострим лезом ножа на корі підщепи зробіть т-подібний надріз, в який негайно вставте приготований прищепа з ниркою. Для правильного приготування щитка із ниркою, зріжте здорову нирку, яка розташовується в центрі держака разом з корою. Прищеплене місце обв'яжіть тонкої поліетиленовою плівкою за годинниковою стрілкою, завдяки цьому прищепа швидко приживеться.
4
Другий найпростіший спосіб щеплення яблунь і груш - копулировка, яку потрібно проводити ще навесні, коли не розпочалося сокорух. Діаметр прищепи та підщепи повинен бути однаковим в місці зрізу. Ображати обидві частини під кутом в 30 градусів. На кожному зрізі зробіть защепіте за допомогою ножа, які допоможуть елементам щеплення щільно зафіксуватися один з одним. Місце з'єднання компонентів обв'яжіть поліетиленом, розрізаним на тонкі стрічки.