Як підвищити рівень заліза в крові.

Залізо є життєво важливим для людини елементом. Воно входить до складу гемоглобіну і бере участь у поширенні кисню по організму - від легких до інших органів і тканин. Дефіцит заліза може призвести до тяжких наслідків, таких як постійна втома, зниження імунітету, шкірні захворювання і анемія (мало кров).
Інструкція
1
Про дефіцит заліза в організмі можуть свідчити такі зовнішні прояви, як блідість і сухість шкіри, ламкість нігтів і волосся, синюшного відтінку губ, знижений апетит і постійна млявість. В цілому залізодефіцит є досить поширеним явищем. Однак є надійні способи боротьби з цією проблемою.
2
В добу організмові людини необхідно отримати всього півтора міліграма заліза . Однак проблема полягає в тому, що з усього заліза , що надходить в організм з їжею, засвоюється не більше 10%. Крім того, деякі речовини, такі як кальцій, і зовсім перешкоджають засвоєнню заліза . Тому якщо ви поєднуєте багату залізом їжу з молочними продуктами, результат такої дієти буде нульовим. Також не слід вживати багато чаю або кави під час прийому їжі і відразу після нього. Навпаки, дуже корисно запивати залізовмісних їжу апельсиновим соком або поєднувати її з іншими продуктами, що містять вітамін С. Цей вітамін допомагає залозу засвоїтися.
3
Велика кількість заліза міститься в червоному буряку, гранатах (і, відповідно, в гранатовому соку), червоному винограді і червоному м'ясі, а також таких м'ясних продуктах, як нирки, печінка і мова. Крім того, залізо присутній в яєчних жовтках, горіхах і квасолі. Яблука і шоколад також відрізняються високим вмістом цієї речовини, однак з цих продуктів залізо засвоюється погано.
4
При залізодефіцит також рекомендується приймати червоне вино, яке сприяє поповненню нестачі заліза і оновленню клітин крові. Однак дози повинні бути помірними - не більше половини келиха один раз на день під час прийому їжі. Крім того, впоратися з залізодефіциту вам допоможуть спеціально створені для цих цілей препарати, такі як ферроглобін або мальтофер.