Як вибрати дорогоцінні камені.

Самоцвіти, іскристі блискучі всіма кольорами дорогоцінні мінерали - смарагди, рубіни, діаманти, перли, сапфіри та інші. Розсипи прикрас з камінням в кожному ювелірному магазині вражають, заворожують. Як з усього цього різноманіття вибрати свій камінь? І за якими ознаками вибирати? Один із критеріїв - тип зовнішності майбутнього власника каменю.
Інструкція
1
Вважається, що камені слід вибирати за двома ознаками: а) по серцю (прикраса має подобатися) ІБ) за типом зовнішності людини, якій камінь предназначен.Второй критерій означає буквально, що при примірці коштовностей з мінералами, потрібно керуватися своїм типом зовнішності. Існує 4 цветотипа: весняний, осінній, літній, зимовий.
2
«Весняні» блондинки з ніжно-персикового шкірою, світлими або золотистими очима самою природою призначені для носіння витончених філігранних прикрас з червоного, білого і жовтого золота або платини. Їх дорогоцінні камені мають непомітні відтінки і приглушений благородний блиск. До таких належать жовті топази, сапфіри, бурштин, золотистий або кремовий перли, корали.
3
На «осінніх» шатенка з променистими очима - карими, сіро-сталевими, зеленими або блакитними чудово виглядає червоне і жовте золото. Їх камені мають насичені відтінки і приглушений блиск: бурштин, жовтий перли, золотистий топаз.
4
Класичним «літнім» блондинкам зі світлими очима і ніжною шкірою дивовижно підходять старовинні прикраси, в яких вони і самі виглядають як справжні дорогоцінні камені . Але, якщо де-небудь на горищі завалялася шкатулка з бабусиними прикрасами, доведеться задовольнятися сучасними ювелірними виробами. «Літнім» жінкам підходить біле або червоне золото. Їх дорогоцінні камені відрізняються ніжними, приглушеними і прохолодними відтінками: сірий і рожевий перли, опал, мінливий александрит, аквамарин і, звичайно ж, діаманти всіх відтінків.
5
Контрастні і яскраві представниці «зимового» типу - светлокожие брюнетки з яскравими очима фіалкового, синього, карого, чорного і блакитного кольорів. Їх прикраси - льодисті, холодні, такі ж яскраві, як їх обладательніци.Девушкам зимового типу дивовижно підійдуть сережки, кольє, браслети і кільця з білого золота, платини, срібла, прикрашені блискучими мінералами насичених відтінків. До них, наприклад, відносяться діаманти, рубіни дуже насичених відтінків, смарагди, білий і чорний перли.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CPzEfxkPhIA
Корисна порада
Зовнішність - не єдиний критерій вибору дорогоцінних каменів. Можна вибирати, наприклад, керуючись своїм знаком Зодіаку, ім'ям або особливими «магічними властивостями» каменів.
Знайти скарб або дорогоцінну жилу із самоцвітами - багато хто мріє про це з дитинства. Дорогоцінним каменям здавна приписано багато магічних властивостей, їх так само відрізняє висока вартість.
Інструкція
1
Знайти дорогоцінні камені в даний час не становить великої праці, так як розробки на більшості родовищ були закриті через неокупаемости таких робіт. З'ясувавши місцезнаходження цих закритих розробок, будь-яка людина може зібрати необхідний інструмент і відправитися в ті місця на пошуки щастя. Слід пам'ятати, що, хоча пошуки дорогоцінних каменів і металів не заборонені, добувати і зберігати цінні мінерали можна лише за наявності ліцензії.
2
Для тих, хто не хоче витрачати свій час даремно на занедбаних розробках, є варіант поїхати на діючі родовища. Такі в даний час існують в Таїланді і на Шрі-Ланці. За право працювати доведеться теж заплатити, але придбана ліцензія дасть право володіти усіма знайденими багатствами. Перше місце з видобутку дорогоцінних каменів займає Шрі-Ланка. Процес їх видобутку не змінився з найдавніших часів, інструментами залишаються все ті ж кирка, лопата, відро і решето для промивки.
3
В давнину у Шрі-Ланки була інша назва, ці берега називалися СЕРЕНДІП, і саме звідти завжди привозилися найзнаменитіші дорогоцінні камені. Їх кількість не збідніло і в даний час. На виділеній ділянці риють ями, породу піднімають наверх у відрі на мотузці, і після промивки знайдені напівкоштовні й дорогоцінні камені можна обробляти. Із сучасної техніки в цих шахтах тільки насоси, що відкачують з них воду. Без насосів ніяк не обійтися, вода прибуває дуже швидко. З цієї у тому числі причини розробники не використовують навіть найпростішу техніку у вигляді екскаваторів - на місці їхніх робіт залишаються глибокі озера. У старі, глибокі шахти повітря теж подається за допомогою насосів, працювати там дуже небезпечно і шкідливо для здоров'я.
4
Згідно з даними статистики, 90% землі на Шрі-Ланці, в центрі видобутку дорогоцінних каменів Ратнапуре, містить з усіх існуючих у світі дорогоцінних каменів приблизно половину. А різновидів цих каменів там зустрічається близько 200. Грунт там здебільшого глиниста, і після промивки цієї глини на дні спеціальних корзин залишається безліч різнокаліберних камінчиків. Серед них можна знайти вельми великі топази, рубіни, сапфіри, але очей непідготовленої людини не відрізнить їх від простої породи без обробки. До того, як камінь буде оброблений, не можна сказати, скільки він коштуватиме незалежно від його розміру. Тому непрофесіоналові в цій області відпрацювати там покупку ліцензії буде важко.