Як підібрати тростину.

Трость призначена для підтримки рівноваги, якщо хвора людина не в змозі самостійно впоратися з положенням свого тіла, наприклад, при сильних болях в нозі. Іноді тростину вимагається на місяці або навіть роки. Тому до її вибору необхідно поставитися дуже серйозно.
Інструкція
1
Правильно підібрана тростину не тільки значно полегшує життя хворому, але і допомагає одужанню. Якщо вона придбана без врахування фізіологічних особливостей людини, то не зможе забезпечити стійкість при ходьбі, а також посилить проблеми зі здоров'ям.
2
Залежно від того, як довго планується використовувати тростину, а також від фізіологічного стану хворого, призначають різні її види. Якщо людина користується тростиною кожен день, то в цьому випадку краще всього підійде дерев'яна палиця з пластмасовим наконечником. Якщо тростину необхідна хворому, який встав на ноги після важкої травми і насилу може ходити, то йому більше підійде телескопічна тростину з опорою на чотирьох ніжках. Якщо опора потрібна мандрівникові, то найкраще придбати складну тростину, яка необхідності легко поміститься у валізу.
3
При підборі тростини слід враховувати її довжину. Плече при правильно вибраній опорі повинно знаходитися в рівній позиції, тобто не повинно бути підняте або опущено. Якщо тростину буде підібрана не по росту, то страждати від цього почне хребет, а також кисті рук. Щоб підібрати тростину, необхідно встати прямо, опустити руки і розслабити їх. При цьому в ліктьовому згині утворюється невеликий кут - 15-20 градусів. Ручка тростини повинна бути на рівні основи великого пальця. Якщо людина планує ходити на каблуках, необхідно, щоб довжина її регулювалася.
4
Добре, якщо ручка у тростини буде анатомічної. Така рукоятка забезпечує зручність опори. Якщо вона занадто тонка, то виникне необхідність міцно триматися за тростину, в результаті чого сильно напружується зап'ясті. Взимку необхідно використовувати паличку, на кінці якої є металевий шип.
5
Різним буває і вага опори: від 100 до 400 грам. При покупці тростини слід походити з нею, потримати в руках, відчути її в долоні. Якщо тростину занадто легка, хворому може здатися, що вона не дуже надійна. При важкій тростини значно зростає навантаження на руку.