Як виправити вм'ятину на крилі. Як самому випрямити вм'ятину.

У будь-якого автолюбителя зі стажем напевно виникали дрібні аварійні ситуації, при яких автомобіль отримував незначні ушкодження у вигляді вм'ятин, подряпин або тріщин. Досить поширеною деформацією кузова є вм'ятини, особливо вм'ятини на крилі . Здавалося б, дрібниця, але неприємно, а їхати заради цього в автосервіс теж не хочеться. Так як же вирівняти поверхню крила і видалити вм'ятину самостійно?
Вам знадобиться
 • епоксидні автомобільна шпаклівка;
 • -шпатель;
 • -автомобільний фарба кольору вашого кузова;
 • -наждачная папір або брус;
 • -кість, валик, поролонова губка або пульверизатор;
 • -шматок драпу або іншого грубого полотна.
Інструкція
1
оброблювану поверхню вм'ятини наждачним папером або алмазним бруском з дрібним абразивом. Головне зачистити всю поверхню акуратно, не залишивши стару фарбу або інші оздоблювальні сліди. Зачищайте вм'ятину, охоплюючи невелику ділянку навколо. Це потрібно зробити для рівномірного розподілу шпаклівки і хорошою зчіпки з металом.
2
Після зачистки вм'ятини обов'язково знежирте оброблене місце. Видаліть вологу і частинки фарби, що залишилися на вм'ятині під впливом статичної електрики.
3
Нанесіть епоксидну шпаклівку на поверхню вм'ятини, захоплюючи область навколо неї. Не старайтесь одразу вирівняти шпаклівку в «нуль» з поверхнею крила. По-перше, після просушування вона трохи «сяде», а по-друге, після висихання вам все одно потрібно буде відшліфувати обробляється місце.
4
Дочекайтеся повного висихання шпаклівки, в точності витримавши час, вказаний в інструкції з її використання. За допомогою грубого шматка матерії відшліфуйте поверхню крила, де нанесена шпаклівка. Ви повинні домогтися того, щоб поверхня стала гладкою, без нерівностей і не мати вкраплень.
5
Нанесіть фарбу на оброблену ділянку крила. Чим ви будете це робити, залежить від ваших уподобань і навичок фарбування. Можна скористатися пензликом, валиком, поролоновою губкою або пофарбувати відновлена ділянка за допомогою пульверизатора. Висушіть поверхню фарбування. Сушити автомобільні поверхні можна, або, дочекавшись природного просушування, або помістивши крило в сушильну камеру. В останньому випадку процес вирівнювання значно прискориться.
6
Описаний вище спосіб вирівнювання вм'ятини на крилі не єдиний. Існує так само спосіб, коли вм'ятина видавлюється з внутрішньої сторони.
Зверніть увагу
Якщо у вас немає досвіду з видавлювання вм'ятини зсередини, настійно рекомендується все ж зашпаклювати вм'ятину. Цей спосіб найбільш простий і легкий і не призведе до додаткових деформацій поверхонь при неакуратному виконанні робіт.
Корисна порада
При фарбуванні крила ручним способом, можна скористатися побутовим феном. Нагнітання гарячого повітря не тільки прискорить процес просушування, а й допоможе вам нанести фарбу рівномірно.
Для усунення невеликих вм'ятин з корпусу автомобіля від вас не потрібно великих зусиль. Якщо ж вм'ятина занадто велика або глибока, завжди можна вдатися до послуг фахівців авторемонтної майстерні. Однак з процесом виправки невеликих і середніх за розмірами вм'ятин ознайомитися буде не зайвим.
Вам знадобиться
 • - Дерев'яна киянка;
 • - Магніт;
 • - Чиста ганчірка;
 • - Самонарізи;
 • - Плоскогубці;
 • - Дрель і тонке свердло.
Інструкція
1
Якщо ви помітили вм'ятину на корпусі вашого авто, спробуйте її позбутися механічним шляхом (рихтуванням). Досить додати ушкодженої ділянки близьку до початкової форму, оскільки повністю відновити форму ділянки у вас навряд чи вийде. Всьому виною розтягнення металу на місці вм'ятини, що не дозволяє йому повернутися в свій початковий стан. Спробуйте зменшити рівень вм'ятини приблизно до 2-3 мм нижче початкового рівня поверхні.
2
Для початку забезпечте вільний доступ до зворотного боку вм'ятини на кузові. Тепер Рихта за допомогою дерев'яної киянки, починаючи з менш глибоких і закінчуючи глибшими місцями вм'ятини. Звичайний молоток тут не піде - він тільки викривить поверхню. Щоб запобігти «випинання» металу, щільно притискайте під час рихтування до зворотної сторони вм'ятини дерев'яний брусок.
3
Намагайтеся не потрапляти киянкою під час рихтування по рівних місцях на кузові, щоб не виникало нових вм'ятин.
4
Якщо у вас немає доступу до зворотному боці вм'ятини, дійте по-іншому: просвердлите декілька маленьких отворів в пошкодженій поверхні кузова в найбільш глибокому місці вм'ятини, після чого вкрутите в ці отвори саморізи так, щоб вони там добре трималися. Тепер починайте тягнути за капелюшки саморізів плоскогубцями, поки вм'ятина НЕ виправиться.
5
Небагато автомобілісти знають про те, що деякі вм'ятини на кузові можна досить просто виправити, використовуючи потужний магніт. Просто підведіть магніт до краю вм'ятини, а потім потягніть його на себе. Далі послідовно рухайте магніт по пошкодженій ділянці, поки той поступово НЕ виправиться. Так ви уникнете можливого пошкодження фарби.
6
Якщо ушкоджень фарби уникнути не вдалося, видаліть з поверхні колишньої вм'ятини все лакофарбове покриття, захопивши зайві пару сантиметрів по периметру пошкодженої ділянки. Тепер вам залишилося зашпаклювати, заґрунтувати і зафарбувати ділянку.