Як знайти почуття власної гідності.

Якщо ви починаєте переживати від кілкого слова на вашу адресу чи від обґрунтованого зауваження начальника, від цього закриваєтеся в собі і починаєте займатися самокопанням і самобичуванням, варто задуматися про почуття власної гідності .
Інструкція
1
Почуття власного гідності - це ступінь духовної і фізичної організації вашої особистості. Воно відображає рівень самооцінки і самоповаги. Іншими словами, які вимоги ви ставите до себе і який життя собі бажаєте, і, відповідно, наскільки ви виконуєте їх і дозволяєте собі бажане. З цього випливає, що почуття власної гідності - категорія суб'єктивна.
2
Спираючись на вищесказане, визначте свій ідеал. Запишіть на папері, яким життям ви хочете жити. Уважно обмірковуйте і фіксуйте кожен пункт. В першу чергу запишіть, якими якостями хочете володіти, чого добитися.
3
Коли образ буде створений, переключіться на себе. Що вам заважає стати таким, яким ви хочете бути? Можливо, ви: 1) занижується свою самооцінку, що не поважаєте (ігноруєте) свої потреби, не відчуваєте свій стрижень, на який можна опереться.2) Ваша самооцінка не занижена, ви знаєте, чого хочете, але у вас не вистачає волі домагатися поставлених цілей .
4
Варто розібратися, що послужило причиною настільки заниженої самооцінки. Зробити це в реальності набагато складніше, ніж записати на папері. Чим старіше ваша проблема (зажим), тим сильніше все заплутано і складно для розуміння. Крім того, тепер слід змінити негативний настрій на протилежний. Любіть себе. Для цього кожен день змушуйте себе виконувати хоча б одне ваше бажання, всупереч усьому - воим себе. Поступово збільшуйте кількість бажань (по відчуттях). Знайдіть і повторюйте аффімаціі (пам'ятаєте «Я - найчарівніша і найпривабливіша ...»), візуалізують ваш майбутній успіх (бажано посмакувати деталі).
5
якщо не вистачає сили волі, працюйте над собою, розвивайте вольові якості. Поставте собі мету: виконувати хоча б одне важке для вас справу щодня. також візуалізують ваш прийдешній успіх.
6
Загальні рекомендації: • Аналізуйте все, що робите, з точки зору бажаного образу. Вчіться розуміти уроки позитивного і негативного досвіду, а емоції від нього - відпускати. • Запишіть всі незавершені вами справи. Завершіть те, що хочете завершувати, а все інше - викресліть і забудьте. • Підтримуйте чистоту тіла і духу. Хоч трохи займайтеся спортом і творчістю. Це зміцнить внутрішню силу. • Не займайтеся самобичуванням, а направте сили на свій розвиток.
7
Коли ви будете розуміти, до чого прагнете, ви усвідомлюєте, чого вам не вистачає для повного життя. Ви зможете цього домогтися, а це викличе повагу до себе, підвищить самооцінку. І ви знайдете почуття власної гідності , яке визначить якість вашого життя.
Корисна порада
Не беріть чужих ідеалів. У кожної людини свій шлях і рівень розвитку. Уважно послухайте себе. Чи не рівняйтеся ні на кого, за винятком випадків, коли у людини ті ж якості, до яких прагнете ви. Інакше ви ніколи не будете задоволені собою, вам нічим буде пишатися, у вас не буде внутрішнього стрижня, на який спирається гідність.