Як знешкодити ртуть.

Коли розбивається прилад, що містить ртуть , починається паніка. Це дуже небезпечний хімічний елемент, з ним жартувати не варто. Тому треба знати, як провести демеркуризацію (знешкодження ртуті), щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих. Процес знешкодження досить простий, але вимагає витрат часу. Після того, як ртуть знешкоджена, краще запросити фахівців, щоб переконатися у відсутності забруднення повітря її парами.
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички;
  • - банку;
  • - спринцівка;
  • - мідна пластина або дріт;
  • - розчин перманганату калію (марганцівка);
  • - йод;
  • - вода;
  • - ганчірки.
Інструкція
1
Латинська назва ртуті Mercury (Меркуріум), тому процес її знешкодження носить назву "демеркуризацію" .Демеркурізацію слід починати з механічного збору растекшейся вещества.На відкритій поверхні ртуть скочується в кульки, що нагадують металеві, які дуже рухливі. В першу чергу необхідно їх зібрати. Для цього треба надіти гумові рукавички, щоб уникнути попадання речовини на шкіру, і за допомогою спринцівки їх собрать.Очень зручно збирати ртуть за допомогою мідної пластини або дроту. Для цього необхідно зачистити мідне виріб і піднести зачищеним кінцем до кульок. Вони моментально притягнуться до меді.Еслі виникли підозри, що ртуть потрапила за плінтус, його необхідно обов'язково снять.Затем слід помістити ртутні кульки на пластині і спринцовку в резервуар, заповнений густим розчином марганцівки, щоб не було випаровування, герметично закрити і поставити в темне холодне місце (наприклад, холодильник). Ізольований від навколишнього середовища, хімічний елемент не викличе зараження продуктів.
2
Тепер необхідно обробити поверхню, на яку витекла ртуть . Для цього слід розвести йод (10 мл) в 10л (відро) води і ретельно вимити цю поверхню (підлогу, стіл і т.д.). Потім розвести 30 мг перманганату калію (марганцівки) в 10 л води і відразу після промивання йодом, промити поверхню марганцівкою. Дану маніпуляцію краще проводити в рукавичках і різними ганчірками. Ганчірки після цього слід викинути, а відро ретельно промити також йодом і марганцівкою.
3
Приміщення, в якому відбулося розтікання ртуті, необхідно провітрювати в течії 12 годин, щоб не залишилося її парів. Через 12 годин, можна вважати, що демеркуризацію проведена, і в приміщенні можна вести звичайну діяльність.
4
Якщо ртуть розтеклася в великій кількості, необхідно викликати бригаду МНС. Після знешкодження, фахівці проведуть заміри спеціальним приладом на наявність її парів. До речі, бригаду можна викликати і після самостійної демеркуризації для того, щоб упевнитися у відсутності загрязненія.Ізолірованную ртуть і спринцовку, разом з розбитим градусником або іншим приладом, необхідно здати в лабораторію по утилізації радіоактивних відходів або до відділу надзвичайних ситуацій в даному районі.
Зверніть увагу
Забороняється викидати ртуть і розбитий прилад в сміттєвий бак. Таким чином відбувається зараження ртуттю навколишнього середовища.
Корисна порада
Краще всього використовувати спринцовку з твердим наконечником.