Як поліпшити охолодження відеокарти.

Охолодження відеокарти - це комплексна проблема, що залежить від температурних характеристик всієї системи в цілому. Сенсу встановлювати на відеокарту окремий охолоджуючий елемент ні, якщо показники температури в нормі на будь-яких режимах навантаження. З іншого боку, навіть самий наворочений кулер буде просто ганяти гаряче повітря даремно, якщо є проблеми в загальній системі охолодження. Тому для запобігання перегріву відеокарти варто враховувати виконання певних умов.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - відеокарта.
Інструкція
1
Починати вирішувати задачу охолодження слід зі створення ефективного тепловідведення з усього корпусу вашого комп'ютера, тільки коли це буде виконано, варто приступати до пошуку способів охолодження самої відеокарти.
2
До найбільш дешевим і поширеним способам охолодження відноситься повітряний кулер. Він буває активний і пасивний. Активний має вентилятор, пасивний - ні. Всі солідні виробники обладнують відеокарти непоганими кулерами. Їх можливості забезпечують нормальне її функціонування для штатних частот.
3
Виробники класу нижче прагнуть заощадити при виробництві. Вони ставлять в якості теплопровідного інтерфейсу, який розташовується між графічним чіпом і радіатором, що не нормальну термопасту, а невиразну «термопрослойку», наприклад, фольгу або прокладку. Такі прошарку мають лише одне достоїнство - вони дешеві. Після покупки такого обладнання, краще видалити її, ретельно очистити повехность, відполірувати підошву радіатора і нанести якісну термопасту. Її зараз можна знайти без особливих зусиль, наприклад, АлСіл.
4
Деякі відеокарти не містять охолоджувальні частини для чіпів пам'яті. Якщо у вас виникне потреба в розгоні такої карти, то вам необхідно буде розібратися з її охолодженням. Ви можете скористатися готовими комплектами радіаторів. У магазинах представлений широкий спектр радіаторів. Або виготовити його самостійно, якщо є така можливість і знання. Охолодження відеокарти в більшості випадків необхідно для її розгону. Якщо вам потрібен серйозний розгін відеокарти, то краще використовувати водяне охолодження. Його ефективність набагато вище в порівнянні з повітряним від будь-якого кулера.