Як зберігати цибулини тюльпана.

Для цибулини тюльпана літнє зберігання є найвідповідальнішим періодом. Це час, коли всередині цибулин відбуваються складні процеси формування зачатків майбутнього рослини. Неправильне зберігання може призвести до того, що цибулина не дасть квітки.
Інструкція
1
Тюльпани треба викопувати щорічно. Без цього може знизитися коефіцієнт розмноження, цибулини стануть дрібніше, будуть схильні до ризику ураження хворобами і шкідниками, в грунті накопичаться мікроорганізми.
2
Прибирати цибулини треба на початку липня, коли листя стануть бурими і зів'ялими, але не зовсім засохлими, оскільки може порушитися зв'язок цибулин у гнізді. Викопані цибулини повинні мати світло-коричневий колір. Ділянка після викопування цибулин треба перекопати.
3
Дочекайтеся сухої погоди і викопайте цибулини , після чого складіть їх в ящик. Кілька днів знадобиться для їх сушіння. Просушивши, цибулини тюльпана треба очистити від луски, коренів і землі. Звертайтеся з ними обережно, щоб не пошкодити.
4
Викопані цибулини потребують протравливании 0,5% розчином марганцівки протягом півгодини. Це захистить цибулини від шкідників і хвороб.
5
Квіткові господарства обладнані спеціальними сховищами, підтримувати необхідну температуру і вологість там просто. У домашніх умовах квітникарям-любителям залишається використовувати в якості сховищ сараї або горища. Сонячні промені або дощ туди не потраплять, що стосується підтримки потрібної температури, це більш складне питання.
6
Постарайтеся в перший місяць створити такі умови зберігання, щоб цибулини зберігалися при температурі не нижче 23? С і не вище 25? С. Квіткова брунька закладається в цих межах температур. Приміщення треба регулярно провітрювати, щоб вологість не перевищувала 70%.
7
Починаючи з серпня, температуру необхідно знизити до 20? С, ближче до вересня вона повинна стати близько 15? С. Кількість провітрювань можна поступово скоротити.
8
Протягом літніх місяців намагайтеся переглядати посадковий матеріал. Видаляйте підозрілі на вигляд цибулини , вони можуть виявитися хворими. Майте на увазі, що зберігати цибулини тюльпана потрібно далеко від мишачих нір. Для мишей тюльпани є особливим ласощами.