Як відрізнити бронхіт від пневмонії. болю в спині при пневмонії.

Часто при виникненні запальних захворювань органів дихання виникає питання - як відрізнити бронхіт від пневмонії. Причиною виникнення цих захворювань стають одні й ті ж мікроорганізми - збудники, і виникають ці захворювання, як ускладнення вірусних захворювань органів дихання.
Інструкція
1
Віруси стають причиною розвитку пневмонії дуже рідко і тільки у людей з наявними серйозними захворюваннями імунної системи - первинними або вторинними імунодефіцитами, які можуть виникати при лікуванні онкологічних захворювань. Як правило, пневмонія або бронхіт може виникати у вигляді ускладнення після перенесених ГРВІ, грип тощо.
2
Відрізнити бронхіт від пневмонії можна за ступенем порушення загального стану пацієнта - при бронхіт е більше виражений кашель з утрудненим відходженням мокротиння в перші дні, тоді як для пневмонії більше характерні симптоми загальної інтоксикації. У хворих з пневмонією частіше з'являються порушення тканинного дихання, які проявляються появою різного ступеня вираженості посиніння виступаючих ділянок обличчя (мочки вух, кінчик носа) або нігтьових фаланг рук і ніг. Для хворих з бронхіт ом більше характерне відчуття нестачі повітря, яке пояснюється спазмом мускулатури бронхів різного калібру.
3
При бронхіт е біль у грудній клітці локалізується найчастіше за грудиною - це пов'язано з надсадним і непродуктивним кашлем, який пов'язаний з найдрібнішими надривами слизової оболонки бронхів. При пневмонії біль у грудній клітці локалізується в половині грудної клітки, в якій і розвивається запальний процес - це пов'язано з тим, що при запаленні легенів в процес обов'язково втягується серозна оболонка, яка покриває легені зовні і дає легким можливість ковзати по внутрішній поверхні грудної клітки.
4
Підвищення температури, явища загальної інтоксикації, головний біль, ломота в суглобах, важкість у попереку можуть з'явитися і при пневмонії, і при бронхіт е - вони виникають з -за впливу токсинів, що виробляються мікроорганізмами.
5
Але найнадійніший спосіб, який дозволяє відрізнити бронхіт від пневмонії - рентгенографія легенів, яка допоможе точно встановити діагноз.