Як відстояти свою позицію в суперечці.

Якщо вийти на вулицю з питанням до проходять повз громадянам: «Чи вмієте ви сперечатися?», То багато хто, не замислюючись, дадуть відповідь: «Невже сперечатися теж потрібно вміти?». Виявляється, потрібно. Ні, можна, звичайно, стукнути кулаком по столу і сказати: «Буде по-моєму!». В цьому випадку, напевно більша половина розсудливих людей просто відійде в сторону і не стане зв'язуватися. Але, швидше за все, у свідків такого вчинку на цьому припиняться не тільки суперечки з цією людиною, а й усіляке спілкування.
Інструкція
1
Якщо ви вступаєте в суперечку про що-небудь, ви повинні бути самі впевнені у своїй позиції на всі 100 відсотків! У разі, коли ви самі не можете абсолютно поручитися за свою точку зору, в суперечку краще не вступати.
2
Якщо ви впевнені, що правда за вами, чітко сформулюйте свою точку зору опоненту. Не "лийте воду». Ваша позиція має бути ясна.
3
Обов'язково вислухайте позицію опонента. Ви повинні розуміти, з чим саме не згоден у вашому висловлюванні.
4
Після цього обов'язково переходите до фактичних доводам. При цьому не будьте голослівними. Ваша позиція має бути підкріплена чітко викладеними обґрунтуваннями. Якщо їх не буде, суперечку можна вважати програною.
5
Наводячи обгрунтування, ви повинні бути готові до того, що опонент також повідомлятиме вам свої доводи, які заперечують вашу теорію. Ваше завдання максимально їх передбачити, щоб бути готовим дати гідну відсіч.
6
Вибудовуйте вашу позицію логічно і чітко.
7
Крім логіки й чіткості викладу в суперечці також важлива емоційна сторона, а вірніше здатність до стриманості і, швидше, беземоційності. Можна проявити деякий азарт, але не виходьте за рамки дозволеного. Холодний розум і тверезий розрахунок дозволять в психологічному плані перемогти суперника.
8
І, звичайно ж, морально налаштовуйтесь на перемогу. Якщо ви знаєте, що вам належить серйозне препіранія, попередньо проведіть аутотренінг, налаштуйтеся на перемогу, неодноразово продумайте всі нюанси.Прі ретельної підготовки та правильному настрої ви завжди зможете відстояти свою позицію в суперечці. Але не забувайте, що з будь-якої ситуації завжди можна вийти гідно. Навіть якщо раптом в чомусь ви поступилися супернику, опонентові, конкуренту, знайте, що завжди є шанс повернути ситуацію на вашу користь.