Як отримати гарну фотографію.

Існує кілька порад, які навіть "чайнику" у фотозйомці дозволять робити відмінні знімки. В першу чергу, фотографія - продукт творчої діяльності людини, і вже потім досягнення техніки. Навіть за допомогою простої мильниці, при бажанні і дотриманні деяких правил, можна зробити гарні знімки.
Інструкція
1
Як смішно б не могло здатися, секрет успіху номер один - уважно прочитати інструкцію з експлуатації свого фотоапарата. Купили камеру? Не полінуйтеся розібратися в її можливостях. Уважно вивчіть те, як управляти параметрами експозиції, глибиною різкості. Загалом, як можна використовувати режими камери і типи освітлення.
2
Підходьте ближче до об'єкту зйомки. Людське око влаштований так, що предмети ми бачимо трохи більше, ніж вони є насправді. Тому часто виходять знімки, коли об'єкт виявляється менше, ніж треба, а по краях залишається багато вільного і непотрібного простору. Якщо підійти ближче можливості немає, використовуйте зум. А для зйомки маленьких предметів, таких як квіти і комахи, скористайтеся макро-режимом. Для отримання потрібної різкості стежте за тим, щоб камера сфокусувалася на основному предметі. Використовуйте попереднє фокусування. Натисніть кнопку спуску не до упору, і фотокамера сфокусується на необхідному об'єкті.
3
Для поліпшення композиції використовуйте правило третин. При цьому кадр розділяється на дев'ять частин двома вертикальними і двома горизонтальними лініями. Об'єкти, що знаходяться на перетині двох ліній, краще сприймаються глядачем.
4
Тримайте камеру двома руками. Ліву притисніть до тіла - це усуне ефект тремтіння, який є причиною нечіткості знімків. Якщо ви фотографуєте не в приміщенні, обов'язково використовуйте фотоспалах. Завжди фотографуйте з максимальною роздільною здатністю. І не шкодуйте кадрів при зйомці, адже цифрова камера дає можливість видаляти невдалі знімки, та й витрачатися на плівку необхідності немає. Адже чим більше спроб, тим більше шансів, що серед них виявиться парочка чудових знімків.