Як намалювати кажана.

Летюча миша - образ вельми символічний. У різних культурах вона сприймається не однаково. Володіючи подвійною природою, це ссавець символізує в європейській культурі лукавство, чаклунство, помста, але разом з тим і мудрість, винахідливість. У далекосхідних культурах (Китай, В'єтнам) летюча миша , навпаки, символ позитивний - вона уособлює щастя, удачу, багатство. Шанувалася летюча миша і у племен Майя, а в Африці її вважають символом проникливості і темряви. Незважаючи на неприємну зовнішність тварини в реальності, образ кажана в мистецтві вельми популярний і не позбавлений краси і загадковості.
Інструкція
1
Щоб створити правдивий образ кажана, вивчіть фотографії та реалістичні ілюстрації із зображеннями цих звірків. Найголовнішими характерними ознаками способу є широкі і досить витончені перетинчасті крила і довгі лепесткообразние вуха, що стирчать вгору з боків невеликої круглої голови. Тому основні сили зосередьте на малюванні саме цих частин тіла кажана. Саме красиві і експресивні лінії крил і довгих вух передадуть характер тварини, особливо, якщо ви намагаєтеся надати образу символічне значення.
2
Самим популярним варіантом для зображення кажана є малювання звірка з широко розкинутими в нічному польоті крилами на тлі повного місяця. Накидайте силует миші, вписавши його в форму жирної «галочки», бічні сторони якої - крила кажана, а нижній кут - це її короткий хвостик. Для більшої «жвавості» можна зробити малюнок злегка асиметричним. Малюйте легкими набросочнимі штрихами і лініями.
3
У центрі «галочки» намалюйте круглу головку, зрослися з овальним тільцем. З обох боків голови - великі стоячі вуха у формі пелюсток, які розташовуються як на голові у собаки або білки. Висота вух дорівнює висоті голови, але для більшої виразності, особливо в стилізованих образах, їх можна зробити мало не вдвічі більше. Якщо ваш малюнок припускає таку деталировку, то намалюйте мордочку кажана. Ніс - маленький п'ятачок, вічка-намистинки. Для надання більш страхітливого вигляду можна намалювати відкриту пащу з гострими зубами.
4
Намалюйте характерні крила тварини. В їх малюнку чітко проступає скелет, що складається з довгої кістки передпліччя і п'яти променеподібно розбіжних з однієї точки пальців, з яких чотири трохи довше передпліччя, а п'ятий - короткий відросток у вигляді коготка. Скелет крил і короткого хвоста є каркасом, на який натягнута шкірна перетинка. Це схоже на розкритий парасольку неправильної форми. При висвітленні тваринного місяцем ззаду цю перетинку можна намалювати напівпрозорої в поєднанні з темними каркасними лініями витончених кісточок крила.
5
Тепер, коли абрис кажана створений, прорисуйте її більш детально в обраній вами манері і техніці, яка найкраще передасть ваш художній задум. Реалістичний, анімаційний, карикатурний або стиль фентезі - будь образотворчий стиль володіє засобами для створення дуже виразного і незабутнього образу цього незвичайного тварини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nXYyXiM_XBM
Зверніть увагу
Фактура крил кажана - гладка, шкіряста, блискуча, а її тільце володіє шорсткою хутряний поверхнею. Цей контраст використовуйте в малюнку.
Корисна порада
Намалюйте кажана сплячу вниз головою, загорнуту як в довгий плащ у власні крила.