Як зробити водостік. Як зробити водовідвід на дачі.

При будівництві нового будинку ви, здається, передбачили все, щоб захистити його від проникнення непотрібної води: фундамент влаштований з дотриманням всіх норм, стіни обшиті сайдингом, дах покритий андулін. Та все марно, якщо одна з важливих робіт виявилася не зроблена - не встановлений водостік . Вода, збираючись на площі даху, піде вниз. Падаючи на фундамент і вимощення, вона буде руйнувати їх. Стікаючи по стінах, вода буде вишукувати найменші зазори в дверних і віконних отворах. Вихід один - зробити хороший водостік .
Інструкція
1
Збір води по периметру даху здійснюється жолобами. Вони встановлюються за допомогою кронштейнів, закріплених на кінцях кроквяної системи, або на обрешітці криші.Перед установкою кронштейнів для кріплення жолоба визначте лінію його розташування. При цьому потрібно врахувати, що нахил повинен бути 2-3мм на 1м довжини жолоба. Зріз покрівлі повинен припадати на середину жолоба. Форма його, як і форма інших елементів водостік а, залежить від дизайну будівлі. Вона може бути круглої, прямокутної, трикутної і т.д. Але найбільша пропускна здатність у жолоби з круглим профілем.
2
Як матеріал для виготовлення водостік а використовуються: оцинковане залізо, ПВХ, метал з полімерним покриттям, алюміній, мідь. Найдоступніший, але недовговічний матеріал - це оцинковане залізо. Пластик значно довговічніші, але більше схильний пошкоджень взимку через сніг, крижаних бурульок, низьких температур. Мідь - найпривабливіший матеріал для виготовлення елементів водостік а. Його використання гарантує міцність, довговічність конструкції. З'єднання елементів між собою може бути пропаяне, тобто виконано герметично. Та й зовнішній вигляд не викликає жодних зауважень. Єдина проблема - гроші, адже коштує цей матеріал недешево.
3
У місцях з'єднання жолоба з водостічної трубою встановіть додаткові кронштейни. Кількість водостічних труб визначається залежно від площі даху або від довжини периметра. В середньому 1 труба встановлюється через 10 метрів. З'єднання труби з жолобом зробіть за допомогою гнутих колін через ущільнення. Залежно від матеріалу, з якого зроблені елементи водостік а, ущільнення бувають гумові, з каучуку або виконані за допомогою клею.
4
Кріплення труб зробіть за допомогою хомутів, встановлених на кронштейни, вмонтовані в стіну будинку. Кількість кронштейнів визначається кількістю труб одного водостік а, тобто під кожним з'єднанням повинен бути хомут.
5
Виливши труби робіть на відстані не менше 30см від поверхні облаштованого дренажу. Якщо ви плануєте збирати стічну воду для будь-яких потреб, труба обрізається в залежності від розміру ємності для збору води.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ElDRg_a9d_w