Як посадити сливу.

Слива - одна з улюблених плодових культур садівників. Сорти її розрізняються за формою плодів. Подовжені овальні плоди у угорок, а кулясті - у ренклодів. Однак посаджені деревця можуть не плодоносити або гинути. Причина цього часто криється в неправильній посадці саджанців, а слива дуже вимоглива до умов вирощування.
Вам знадобиться
  • - саджанці;
  • - кіля або дріт;
  • - садовий інструмент;
  • - бирки із зазначенням сорту.
Інструкція
1
Оберіть для саджанця місце на ділянці. Слива воліє влагозадержівающая, добре дренированную грунт з pH 6,5-7,2. Не любить сливове дерево вітрів, а в понижених місцях квіткові бруньки можуть пошкоджуватися приморозками. Підберіть тепле, достатньо висвітлене місце. Добре, якщо від вітру зливу буде захищена стіною будинку або парканом.
2
Посадка сливи в основному здійснюється восени або навесні (рослини із закритою кореневою системою можна посадити влітку). Приготуйте грунт. Видаліть багаторічні бур'яни і внесіть мінеральні та органічні добрива. На відкритих місцях передбачте посадочні кілки, а якщо плануєте формувати дерева в віяловій формі, то натягніть систему дроту.
3
Підберіть хороший посадковий матеріал. Пам'ятайте, для кращої приживлюваності саджанця необхідно, щоб він відповідав деяким вимогам: довжина коренів не менше 30 см, не повинно бути ракових наростів на коренях і стовбурі, без напливів в місці щеплення. Довжина штамба не менше 60 см, товщина стовбура - 2-2,5 см.
4
Викопайте посадкову яму такої ширини і глибини, щоб в ній вільно розмістилися розправлені коріння саджанця. Для слив досить ями 40х60 см. Окремо складіть родючий верхній шар землі. В іншу сторону вийміть нижній менш родючий шар ґрунту. Влаштуйте дренаж на дні ями.
5
Огляньте коріння сливи. Всі поламані, роздавлені і обдерті кінці зріжте гострим ножем або секатором. Акуратно поставте саджанець на горбок насипаної в яму родючої землі. Поступово підсипати до коріння землю. Намагайтеся, щоб грунт прокидалася між корінцями і рівномірно заповнювала всі проміжки. Деревце буде набагато гірше приживатися, якщо між країнами залишаться пустоти.
6
Коренева шийка дерева (місце переходу стовбура в коріння) не повинна опинитися під землею. Для цього поставте саджанець трохи вище, ніж потрібно. З часом грунт осяде, і коренева шийка опиниться на своєму місці. Підв'яжіть сливу до кілка або до дроту. Рясно полийте деревце.
7
Розміщувати саджанці потрібно в ряду, не менше ніж на 3-4 м один від одного. Слідкуйте, щоб пристовбурні кола у дерев були чистими. Землю під саджанцями можна мульчувати. Якщо планується сад під задернінням, то регулярно викошуйте траву.
Зверніть увагу
Пам'ятайте рихлити землю навколо слив треба з обережністю, тому коренева система у дерев розташована дуже близько до поверхні.
Корисна порада
Обов'язково повісьте на саджанці бірочки із зазначенням сорту і дати посадки.