Як прибрати пляма від масел.

Якщо у вас з'явилося пляма від масел на предметах одягу або меблів, то щоб його позбутися найпростіше віддати річ в хімчистку. Але не завжди є така можливість. Тоді пляма можна самостійно вивести.
Вам знадобиться
  • - бензин,
  • - зубний порошок,
  • - картопляна мука або сухий пісок.
Інструкція
1
Перше, що необхідно встановити - це походження плями. Буває й так, що точно, звідки воно з'явилося, ви не знаєте. Тоді потрібно уважно розглядати його зовнішній вигляд. Масляне пляма , як правило, не має чітко окреслених меж, його краї найчастіше розмиті. Крім того, важливо знати, наскільки давно з'явилося забруднення.
2
Якщо масляне пляма на одязі свіже, то не поспішайте відправляти річ в пральну машину. Спочатку потрібно пропрасувати її холодним праскою. При цьому під забруднене місце і на нього необхідно помістити промокальний папір або бавовняну тканину. Потім рекомендується протерти пляма м'якою тканиною, рясно змоченою в бензині. Якщо тканина, з якої зшито виріб, шовкова, вовняна або ж лляна, то плями з масла звичайно з них виводять сумішшю з порошку крейди з тальком. Її потрібно посипати на забруднення, потім накрити папером і придавити на добу вантажем. Якщо немає можливості приготувати таку суміш, то її можна замінити звичайним зубним порошком.
3
Якщо пляма від масла з'явилося на килимі або ж на м'яких меблів, то приготуйте гарячу картопляну муку. Забруднення ретельно посипте нею. Хвилин через 15 замініть її на нову. Так продовжуйте робити до тих пір, поки пляма не зникне. З оксамитової тканини масло найчастіше видаляють сухим піском. Його насипають в невеликий мішок і постукують по плямі. Масляне пляма на шпалерах можна вивести ганчірочкою, змоченою в бензині.
4
Якщо ви забруднили шубу маслом, то спробуйте так само відтерти пляма м'якою ганчіркою, просоченою бензином або пляма виводітелем. Потрібно пам'ятати, що відтирати поверхню хутра необхідно тільки в одному напрямку. Також для хутряних виробів підійде розчин прального порошку. Його рясно втирайте в місце забруднення. Після цього промийте водою.