Як заучувати вірші.

Цитування лірики приносить не лише естетичне задоволення читцю і його слухачам, а й прекрасно розвиває пам'ять. Цей факт в рівній мірі поширюється як на дітей дошкільного віку, так і на дорослих, страждаючих забудькуватістю. Як перетворити процес заучування вірша з безглуздою зубріння в приємне і корисне заняття?
Інструкція
1
На відміну від прози, вірші вчити набагато легше - через їх ритму. Спочатку прочитайте текст цілком 3-4 рази, навіть якщо він дуже довгий. Заучуйте вірш не порядково, а по строфах. Це дає логічні зачіпки при переході до наступних частинах твору. Нескінченна зубріння однієї і тієї ж рядки, швидше за все, зіб'є читця, коли він спробує відтворити вірш по пам'яті.
2
Оскільки короткочасна пам'ять сприймає інформацію блоками, то все вірш краще розбити на кілька частин. Згідно з інформацією електронного ресурсу «Азбука 45», таких частин повинно бути не більше 7. Запам'ятовуйте останнє слово попередньої строфи і перше слово наступної. Це і будуть ваші шпаргалки, за допомогою яких ви розмотати весь клубок віршованих рим.
3
Читайте виразно, думайте про те, що вимовляєте, візуалізують. Постарайтеся якомога чіткіше промальовувати у свідомості все образи, дії і поведінку героїв. Постарайтеся голосом, мімікою показати настрій вірша. Це дає більш ефективні результати, ніж монотонне повторення однієї і тієї ж рядки.
4
В силу індивідуальних особливостей хтось краще запам'ятовує вірші на слух, хтось - коли читає сам. Комусь потрібно ходити по кімнаті в такт рядкам, а комусь - сидіти нерухомо. Деяким людям простіше вивчити вірш в парі, багато хто воліє запам'ятовувати на самоті. Комусь легше вчити на сон грядущий, комусь вранці. Виберіть найбільш прийнятний для себе спосіб, скориставшись кожним з них, і візьміть його на озброєння надалі.
Корисна порада
Поліпшенню пам'яті сприяють деякі продукти харчування: цільні зернові, горіхи, риба, томати, брокколі, чорниця, чорна смородина, шавлія, гарбузове насіння. Вони містять комплекс вітамінів і біологічно активних речовин, що стимулюють роботу мозку.