Як вирівняти стяжку.

Ідеально рівна підлога несе як естетичні, так і практичні функції. З першим пунктом все зрозуміло - помітна оком нерівність псує враження від інтер'єру. Другий більш істотний: тільки на рівну підлогу нормально ляже покриття (ламінат, паркетна дошка і т.д.) і встане меблі. Відповідно, ваше завдання - зробити рівну стяжку , а не налити незрозумілі «бетонні хвилі» на підлогу.
Вам знадобиться
  • - грунтовка;
  • - валик;
  • - цементно-піщана суміш;
  • - гідроуровень або лазерний рівень;
  • - маяки (металевий профіль, дошка, брус, металева труба);
  • - шпатель;
  • - правило (спеціальний інструмент для вирівнювання поверхні).
Інструкція
1
Найперший і найважливіший крок - визначити нерівності підлоги за допомогою гидроуровня або лазерного рівня і знайти найвищу точку. Потім, виходячи від неї, виміряти рівень підлоги по всьому приміщенню і зробити позначки на стінах, щоб потім звіряти правильність установки маяків. Заміряйте підлогу акуратно, не поспішаючи. Краще перевірити ще раз отриманий результат, щоб не зробити помилку, виправляти яку буде дуже складно.
2
Щоб стяжка зчепилася з поверхнею підлоги, його треба покрити ґрунтовкою. Наносити суміш краще рівним шаром за допомогою валика. Не намагайтеся заливати ґрунтовкою ямки в підлозі - вона для цього не призначена.
3
Після того, як грунтовка висохне, потрібно встановити маяки. Установку починайте від найвищої точки підлоги. Найкраще кріпити їх на невеликі «купки» тієї ж цементно-піщаної суміші, якою ви заллєте стяжку . Для цього потрібно зробити гірки з готової суміші по всій довжині майбутнього маяка, а потім втиснути його в них до потрібного рівня. Відстань між маяками має бути 0,6-0,8 м. На цьому сама копітка частина роботи буде закінчена, і після висихання пескобетона можна приступати до основного етапу.
4
Суміш для стяжки повинна бути по консистенції як кошторис. Починати роботу потрібно з далекого кінця приміщення. Акуратно заливайте суміш між напрямними, розподіляючи по всьому об'єму шпателем. Слідкуйте, щоб не було порожнеч. Заклавши приблизно 1 погонний метр стяжки, ви повинні вирівняти поверхню по маяках за допомогою правила, знімаючи надлишки. Рівняти потрібно плавними рухами, з пристойним зусиллям, так як робота із цементною сумішшю завжди фізично важка. Матеріал на підлогу краще викладати з запасом, щоб тільки знімати зайве, а не заліплювати залишилися порожнечі. Вирівнявши першу ділянку, заливайте нову порцію суміші і знову вирівнюється. Так повторюйте до тих пір, поки вся площа приміщення не буде оброблена.
5
Коли стяжка підсохне настільки, щоб витримати ваша вага, необхідно видалити маяки, простіше кажучи - виламати їх, і одразу ж залити отримані порожнечі розчином, вирівнюючи поверхню правилом. Маяки ні в якому разі не можна залишати в стягуванні, навіть якщо конструкція здається вам надійною - через кілька місяців експлуатації вони почнуть «ходити» і поверхня поступово розтріскається. Якщо все зробити правильно, то в результаті після повного висихання стяжки ви отримаєте ідеально рівний міцний цементний підлогу.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що стяжка підніме рівень підлоги мінімум на 3 сантиметри.
Корисна порада
Якщо все-таки на стягуванні вийшли невеликі нерівності (до 6 мм), то їх можна легко усунути самовирівнюється сумішшю.