Як дізнатися, що ріжуться зубки.

Прорізування зубів один найскладніших моментів у маленьких дітей до року. У ваших силах вчасно діагностувати причину неспокою малюка і допомогти йому справитися з болем і неприємними відчуттями. І тоді перший зуб у дитини буде радістю, а не катастрофою.
Інструкція
1
Перші зуби у дитини починають формуватися ще у внутрішньоутробному розвитку - на 5-6 місяці. У новонародженого вже є 20 зубів всередині ясен, що чекають своєї години. Рости вони починають з 4-го місяця життя. Термін початку прорізування зубів у кожної дитини індивідуальний.
2
У рідкісних дітей зуби прорізуються безболісно. Молочні зубки прорізують ясна, при цьому відбувається розрив тканин, що супроводжується болями. Першими симптомами цього важливого процесу є: - підвищене занепокоєння дитини; - набрякання і біль в яснах; - підвищене слиновиділення; - в деяких випадках - підвищення температури, розлад шлунка.
3
Помітити наближаються прорізування зубів можна за кілька днів до прояву перших симптомів. В яснах можна побачити невелике потовщення, в якому будуть проглядатися контури перших зубів. З цього дня можна починати проводити перші профілактичні дії.
4
Чим же можна допомогти малюкові в період прорізування перших молочних зубів? Для зменшення больових відчуттів ясна потрібно охолоджувати. Для цього підійдуть спеціальні прорізувачі для зубів (можна купити в аптеці або магазині дитячих товарів). Прорізувач представляє з себе гумову брязкальце з пухирчатою текстурою, іноді з водою всередині. Брязкальце охолоджується в холодильнику і дається дитині. Смоктання холодного прорізувача зменшує біль, а його рельєфна текстура масажує десни.Можно намотати на свій палець змочену в холодній воді марлю і масажувати ясна ребенка.Еслі малюк вже знайомий з першим прикормом, можна дати йому пожувати кірку хліба. Але тільки під вашим пильним наглядом.
5
В аптеці продаються спеціальні креми для прорізування зубів - «Калгель», «Солкодент», «Бебі-дент» і пр. Нанесення їх на ясна дитини сприяє ослабленню болю й розм'якшення тканин.
6
Прорізування одного зуба може зайняти в середньому 3-5 днів. Якщо при цьому у малюка дуже сильна температура, викликайте лікаря, щоб виключити простудні захворювання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ij7OwWaPJAo
Зверніть увагу
У світі можна знайти масу інформаційних джерел, які допоможуть розібратися і дати цілком вичерпну відповідь на всі ці питання, в порівнянні з тим інформаційним мінімумом, який переважав століть тому. Як зрозуміти що у малюка ріжуться зуби - дізнайтеся у статті. Молодій мамі потрібно бути готовою до того, що молочні зуби у дитини мають дещо менший розмір, і не засмучуватися через те, що між зубками маються просвіти.
Корисна порада
Звичайно, зубки ріжуться часом з болем, так що деякі мами не знають чим допомогти дитині. До того ж на зуби часто списують пронос, температуру та інші симптоми. Нижні центральні різці зазвичай з'являються першими, за ними через пару-трійку місяців починають лізти центральні верхні і нижні бічні різці, після року підуть корінні, а до трьох років у малюка вже двадцять молочних зубків. Зрозуміти, що процес пішов можна за кількома ознаками.