Як виростити лавр.

Лавр - субтропічна вічнозелена рослина. Він широко поширений по Середземномор'ю і досить невибагливий, - але все ж не витримує температуру нижче -12 градусів. Проте росіяни приноровилися з успіхом вирощувати лавр будинку. Ця рослина не тільки ефектно (його пишної кроні легко можна надати будь-яку форму), але і корисно: лавр ароматизує і очищає повітря в будинку і щедро дарує кулінарам запашні листя.
Вам знадобиться
  • горщики,
  • черепки,
  • пісок,
  • торф'яна суміш,
  • земляні субстрати,
  • лійка,
  • пульверизатор,
  • душ або шланг,
  • сода.
Інструкція
1
Рекомендується набувати молоді лаври на садівничої ярмарку або в спеціалізованому квітковому магазині. При покупці вибирайте рослини з розгалуженою кореневою системою і, звичайно, без ознак захворювань. Принесений додому саджанець може довго не рости, якщо він був посаджений в період спокою (швидше за все влітку). Однак він неодмінно витягнеться кінці лютого - початку березня. Але якщо у вас або ваших знайомих вже є лавр, то не важко зібрати з нього насіння. З сімені необхідно зняти околоплодник і відразу помістити майбутній лавр в маленький горщик. Найкраще робити це в лютому. На дно ємності для посадки бажано насипати шар черепків, потім шар крупнозернистого піску, потім шар торф'яної суміші і після, зверху, шар річкового піску.
2
Головна умова правильного вирощування лавра - регулярний полив без перезволоження грунту і рясне обприскування листя. В воду варто додавати питну соду (половину чайної ложки на 1 літр). В теплу пору року рослини треба обприскувати так, щоб вода проникала всередину крони.
3
Домашній лавр не боїться протягів. Тому влітку його можна «переселити» на балкон, злегка притените від прямих сонячних променів. Виставлені в спеку на відкрите повітря рослини люблять вечірній полив з душу або шланга, яка омиває всю крону. Якщо цього не робити, на лавр можуть напасти шкідники.
4
Якщо лавру стає затісний горщик, то навесні його слід пересадити в ємність на 2 см більше колишньою. На дно горщика обов'язково треба покласти черепки і крупний пісок шаром 3 - 4 см. Основну ґрунтову суміш готують з дернової, листової землі і піску. Однак можна використовувати готовий субстрат для пальм або кактусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YJ7sN1cl-n0
Зверніть увагу
Найпоширеніший недуга лаврів - листя згортаються і жовтіють. Якщо цей процес розпочався, необхідно збільшити вологість повітря в будинку.