Як зробити підошву неслизькою.

Щоб ожеледь не став причиною травм, забрудненого одягу, запізнень на роботу і поганого настрою, вам потрібно зробити підошву свого взуття менш сприйнятливою до даного погодного явища. Для досягнення цієї мети існують кілька простих, швидких і вельми недорогих способів.
Інструкція
1
Простіше всього довірити свої чобітки професіоналам - віднести їх у взуттєву майстерню. Там на підошви вашого взуття завдадуть спеціальні профілактичні наклейки, виготовлені з каучуку або поліуретану. Втім, такі наклейки можна придбати самостійно в будь-якому магазині, де продаються засоби для догляду за взуттям. Зазвичай розмірний ряд протиковзких наклейок виглядає наступним чином: розмір 1 підходить для взуття 35-38 розмірів, розмір 2 відповідає черевикам та чобітків розмірів 39-42, розмір 3 ідеально підходить для взуття сорок третього або більшого розміру.
2
Зробити підошву менш слизькою ви зможете і за допомогою підручних засобів. Наприклад, ви можете наклеїти на неї два шматки лейкопластиру з грубою тканинної основою. Один шматок потрібно приклеїти в ділянці носка, а другий - на п'яту. Правда, такий захист підошви буде недовговічною - накладки з пластиру доведеться міняти досить часто. Також можна наклеїти на каблук тонкий шматок повсті - це повинно допомогти істотно знизити ковзання.
3
Трохи менш швидкий, але більш ефективний спосіб захисту підошви від ковзання, полягає в наступному. Для початку ретельно вимийте підошву і протріть її ацетоном. Потім нанесіть на неї клей «Момент» у вигляді частого зигзага або сітки. Далі дуже швидко, не даючи клею підсохнути, посипте підошву досить великим піском. Щоб пісок надійно приклеївся, дайте взуття добре висохнути протягом декількох годин. Ковзання взуття буде помітно знижений, однак ефект буде тривати всього кілька днів, і процедуру нанесення клею і піску доведеться періодично повторювати.
4
Якщо підошва вашої взуття не гладка, а рельєфна, знизити ковзання допоможе часте і ретельне миття. Це потрібно для того, щоб налипає частинки бруду не порушували рельєф і не заважали йому виконувати противоскользящую функцію.
Немає більшої напасті в зимовий час, ніж слизька взуття. Багато модельні чоботи страждають цим недоліком. Особливо це властиво імпортним чобітків від європейських виробників. Їх підошва просто спочатку не розрахована на суворі російські морози. Стоїть на вулиці трохи підморожувати, як витончена взуття замерзає і перетворюється на справжнє знаряддя тортур. Щоб уникнути подібних неприємностей слід заздалегідь подбати і зробити чоботи неслизькими.
Вам знадобиться
  • - наждачний папір;
  • - повсть;
  • - медичний пластир;
  • - клей.
Інструкція
1
Домогтися позитивного результату тут можна кількома способами. Перший і, ймовірно, найпростіший варіант - віднесіть чоботи в найближчу взуттєву майстерню і попросіть зробити «профілактику від ковзання». Вам наклеять на підошви та каблуки чобіт особливу гумову прокладку, яка оберігатиме взуття від ожеледиці.
2
Якщо ж з якихось причин звернення до шевцям вам не підходить, спробуйте скористатися самостійно одним з «дідівських» методів. Найпростіший варіант: візьміть грубозернисту наждачний папір (шкірку) і гарненько потріть нею підошви чобіт. Цей спосіб не дуже ефективний, але, безумовно, певну стійкість на слизькій дорозі він вам забезпечить.
3
Якщо хочеться більшої надійності і не дуже шкода чоботи , поступите таким чином. Змастіть підошви чобіт клеєм «Момент» і посипте великим піском. Після висихання пісок буде грати роль протектора і зробить чоботи менш слизькими. Недолік цього способу в тому, що після подібної обробки підошви будуть виглядати брудними, та й процедуру доведеться повторювати час від часу, оскільки приклеєний пісок все одно обсипається при русі.
4
Якщо у вас зовсім немає часу і потрібно щось терміново зробити, щоб уникнути падіння, купіть звичайний медичний пластир. Відріжте від нього невеликі шматочки і наклейте їх на підошву і каблуки чобіт. Пластир добре перешкоджає ковзанню, але, на жаль, він швидко намокає і відвалюється. Тому підклеювати його вам доведеться щодня. Непогано також носити з собою запас пластиру, щоб можна було оновити наклейки поза домом.
5
Якщо у вас є старі непотрібні валянки, можна зробити досить ефективний захист від ковзання. Відріжте від халяви валянка невеликі шматочки повсті і приклейте їх надійним водостійким клеєм на каблуки і підошви. Потрібно тільки враховувати, що повсть можна наклеїти не на кожну модель чобіт. Зокрема він абсолютно даремний для тонких, гострих підборів. У цьому випадку швидше підійдуть гумові набійки, які можна поставити в шевської майстерні.
Корисна порада
Для зимового часу переважно купувати чоботи не з гладкою, а хоча б трохи рифленою підошвою. Намагайтеся уникати високих, нестійких каблуків з пластмасовими набойками, які замерзають при низьких температурах і стають дуже слизькими.