Як підняти цукор в крові.

Гипогликемия або нестача цукру в крові небезпечна відсутністю харчування (глюкози) для клітин головного мозку. У такому стані людина може втратити свідомість або навіть впасти в гіпоглікемічну кому. При відчутті раптової слабкості, учащении пульсу, запамороченні і різкому відчутті голоду важливо вжити невідкладних заходів щодо підвищення рівня цукру в крові.
Інструкція
1
Справжнє ліки при гіпоглікемії - будь-які солодощі. Кілька ложок солодкого варення або меду забезпечать організм необхідними вуглеводами вже через кілька хвилин. Завжди носіть із собою кілька цукерок, щоб мати можливість скористатися ними в будь-який момент.
2
Обов'язково запейте з'їдені солодощі рідиною - чаєм, соком, лимонадом або просто водою. Так вуглеводи легше засвояться і швидше полегшать ваш стан.
3
Можливими причинами нестачі цукру в крові є сильні розумові або фізичні навантаження (серйозні спортивні тренування) при відсутності повноцінного і регулярного харчування. Часто такий стан можуть спровокувати всілякі дієти, які проводяться без спостереження фахівця за вашим станом. У кожному разі, подібні маніпуляції з власним організмом викликають різкі коливання рівня цукру в крові. Любіть себе, регулярно харчуйтеся (5-6 прийомів їжі на добу), і тоді гіпоглікемія не матимете докучати.
4
Щоб уникнути різких стрибків рівня цукру в крові, не паліть, не вживайте алкогольних напоїв, особливо на голодний шлунок. Займаючись спортом, запасіться вуглеводами, які допоможуть відновити сили. Намагайтеся вибирати продукти, багаті клітковиною: овочі та фрукти, жирну рибу, нежарение гарбузове насіння, які знижують опірність інсуліну. А паростки пшениці, сир і горіхи містять необхідний мікроелемент - хром, який допоможе регулювати рівень цукру .
5
Однак найнебезпечніше - це те, що гіпоглікемія може бути ознакою діабету. Якщо подібні симптоми турбують вас з достатньою регулярністю, обов'язково відвідайте лікаря і здайте аналіз крові на цукор. Якщо діагноз підтвердиться, обов'язково дайте знати про це своїм рідним, друзям і близьким, щоб вони змогли вчасно надати вам допомогу в разі крайньої необхідності.
Раптова блідість, сильне серцебиття, тремтіння, піт, різке відчуття голоду, а також занепокоєння, дратівливість, млявість і непритомність - всі ці симптоми можуть означати, що у людини в організмі різко знизився рівень цукру. Це найчастіше відбувається у хворих на цукровий діабет, але буває і у тих, хто вимотує себе низькокалорійними дієтами або інтенсивно займається спортом.
Інструкція
1
Щоб підвищити рівень цукру в крові в критичній ситуації гіпоглікемії, терміново забезпечте надходження в організм так званих швидких вуглеводів. З'їжте кілька ложечок меду чи варення, кілька цукерок або просто рафінаду, запийте солодке чаєм або водою, щоб цукор швидше засвоївся. Для цієї мети підійде також склянку фруктового соку або лимонад, потім печиво або шматочок білої булки. За кілька хвилин ваше самопочуття поліпшиться.
2
Не робіть великих перерв між прийомами їжі. Коли в організмі вичерпується вся енергія, що надійшла після їжі, і використовуються всі внутрішні запаси, починається сильне зниження рівня глюкози. Тому харчуйтеся регулярно, бажано хоча б чотири або п'ять разів на день.
3
Якщо ви їсте мало, в організм надходить небагато енергії, вона швидко засвоюється без залишку, і починається «цукрове» голодування. Підвищіть калорійність вашого раціону, збільште кількість продуктів з так званим низьким глікемічним індексом. Вам потрібні продукти, що містять велику кількість жирних кислот групи омега-3. Це смажена риба, насіння з гарбуза, деякі рослинні масла і т.п. Підтримувати рівень цукру в організмі допомагає хром: споживайте горіхи, сир, морепродукти, яблука, паростки пшениці з високим вмістом цього мікроелемента.
4
У процесі інтенсивних спортивних тренувань і до них приймайте продукти або напої, що містять вуглеводи.
5
Намагайтеся їсти поменше солодких і борошняних страв, а також зведіть до мінімуму вживання газованих напоїв і алкоголю. Вони містять багато цукру, який швидко підвищує «цукор» в крові , але після цього відбувається стрибок у зворотний бік - знову настає гіпоглікемічний стан, і знову організму терміново потрібна цукор.
6
Куріння і кофеїн перешкоджають процесу нормалізації рівня цукру. Від тяги до куріння краще позбутися взагалі, а кава намагайтеся пити не часто.
7
Ваша найкраща дієта - не виснаження організму голодуванням або споживанням однорідної їжі, а здоровий раціон, який включає всі необхідні вітаміни і мікроелементи і має правильне співвідношення жирів, вуглеводів і білків.