Як вибрати курагу.

Завдяки високому вмісту мінеральних речовин та інших біологічно активних компонентів курага сприяє не тільки спалюванню жиру, а й загальному зміцненню організму. Курага очищає судини, береже зір, зберігає молодість шкіри. Але справжню користь здоров'ю принесе тільки правильно приготований, тобто, висушений продукт.
Інструкція
1
Курага не повинна бути прозорою. Справжній колір кураги червонуватий або коричневий. Бійтеся і занадто насиченого золотистого кольору - найімовірніше, продукт висушений із застосуванням добавок (сірчистий ангідрит), які надають йому «привабливий» вигляд. Вибирайте курагу з матовим сіруватим відтінком. Саме такий вид вона набуває при правильному процесі природного сушіння. Якщо цей відтінок присутній, то сухофрукт зберіг всі корисні властивості і виготовлений без застосування хімічних барвників.
2
В якості останніх часто застосовують марганцівку. Щоб перевірити, підфарбований продукт чи ні, злегка пам'ятаєте сухофрукт в руці. Якщо шкіра забарвилася, не купуйте продукт. Слідкуйте за тим, щоб на куразі не було потемнінь. Вони виникають через сонячних опіків, допущених під час неякісної сушки.
3
Спробуйте курагу навпомацки: вона не повинна бути млявою або, навпаки, занадто сухою і твердою. Якісна курага не "тане" в руці. Якщо вона розмазується, ймовірно, були порушені правила її зберігання або вона спочатку була виготовлена з неякісного абрикоса. Курага повинна бути великою - це означає, що абрикос був стиглим і всі його корисні властивості збереглися.
4
Спробуйте курагу на смак. Якщо залишається винне післясмак, відмовтеся від продукту. Причина - грубе порушення технології виготовлення сухофрукта, що може спричинити отруєння або інші неприємні наслідки для здоров'я.
Корисна порада
Щоб підстрахувати себе, перед тим як з'їсти курагу замочіть її в гарячій воді на 15 хвилин, після чого ретельно промийте.