Як визначити підвищений тиск.

Ви страждаєте гіпертонією, але користуватися тонометром для визначення тиску незручно? Та й не завжди він є під рукою, звісно. В такому випадку вам необхідно знати перші симптоми підвищеного тиску, щоб вчасно вжити заходів і не допустити погіршення самопочуття.
Інструкція
1
Найчастіше основною ознакою підвищеного тиску є жар. Якщо вам раптом стало різко жарко, чого не скажеш про оточуючих, є привід задуматися. Такий стан може супроводжуватися почервонінням особи або інших шкірних покривів. У вас може з'явитися бажання зняти верхній одяг при прохолодній погоді.
2
Запам'ятайте: головні ознаки підвищеного тиску - це біль в потиличній частині голови або біль і пульсація в скронях. Головний біль викликається звуженням судин м'яких тканин голови. Іноді ви можете також відчувати шум у вухах. Додатковими симптомами підвищеного тиску є нудота і прискорений пульс. Може спостерігатися почервоніння білків очей або порушення зору, що пов'язано зі звуженням судин очних яблук. Часто людини, що страждає підвищеним тиском , хилить на сон.
3
Найнебезпечніша ситуація - коли гіпертонія протікає безсимптомно. Такий стан може тривати до декількох років і небезпечно тим, що часто закінчується для людини, яка нічого не підозрює про свою недугу, ускладненнями у вигляді інфаркту міокарда або інсульту. Тому, щоб уникнути цих ситуацій, намагайтеся регулярно вимірювати тиск спеціальним апаратом - тонометром.
4
Якщо погіршення самопочуття застало вас зненацька буквально на вулиці, пам'ятайте, що тиск вам можуть виміряти тонометром на ваше прохання в будь-якій аптеці. Але при цьому врахуйте, що фактори, що впливають на підвищення тиску - це спекотна погода і посилення фізичного навантаження, наприклад, підйом по сходах або активна ходьба. Тому вимірюйте тиск тільки в стані спокою, коли ці чинники відсутні: попередньо відпочиньте в прохолодному приміщенні 10-15 хвилин або до нормалізації пульсу.
5
Симптоми підвищеного тиску, як правило, є супутніми симптомами інших захворювань. Це може бути атеросклероз, захворювання нирок, цукровий діабет, токсикоз вагітних жінок та ін. Тому намагайтеся не відкладати візит до лікаря, якщо періодично спостерігаєте у себе перераховані вище стану. Пройдіть обстеження і здайте аналізи, щоб уникнути небезпечних ускладнень.