Як вирощувати нарциси. нарциси в горщиках.

Нарцис - одне з найпопулярніших весняних рослин. Його ніжні світлі квіти прикрашають сади і будинки з березневих до травневих свят, включаючи Великдень (у деяких країнах нарциси так і називають - «великодні квіти»). За роки серйозної селекційної роботи з'явилося безліч сортів - квітів різного відтінку (є навіть зелені і червонуваті), форми і висоти. Виберіть свій!
Вам знадобиться
  • - інструменти для прополки,
  • - лійка,
  • - пульверизатор,
  • - рідкий компост,
  • - азотні добрива,
  • - препарати від хвороб і шкідників.
Інструкція
1
Нарциси вирощують з дочірніх цибулинок, які можна придбати в будь-якому квітковому магазині. Розміщувати цибулинки слід в серпні - вересні (найпізніше - у жовтні) в глинисто-піщану, гумусному ґрунту на сонячному місці під листяними деревами або по краю живоплоту. Садити краще групами, щоб навесні на садовій ділянці з'явилися квіткові галявини. Цибулини рекомендується закапувати на глибину 10 - 20 см. За півтора - два місяці до посадки грунт потрібно переорати.
2
C початку появи сходів грунт знову треба регулярно прополювати і рихлити, адже нарциси дуже вимогливі до повітропроникності землі. При цьому особливо активно боротися з бур'янами не варто: є дані, що видалення бур'янів у період росту і цвітіння нарцисів знижує продуктивність, оскільки прискорює всихання квітів.
3
Поливати нарциси треба на всю глибину залягання коренів (близько 30 см). Робити це варто в міру необхідності. Додатково квіти можна оприсківать.Особенно багато вологи нарцисам потрібно під час цвітіння. При сухій погоді необхідно приблизно два - три відра води на один квадратний метр.
4
Кожен рік або раз на два роки нарциси удобрюють рідким компостом. Корисні й азотні добрива, але в невеликих кількостях. Удобрювати гноєм нарциси можна - це приваблює шкідників! Для попередження захворювань після цвітіння нарциси обприскують препаратом «Мідний купорос» або «Хом». Навесні, перед появою бутонів, квіти слід обприскувати препаратом «Фитоверм» від комах.
Зверніть увагу
Можна вирощувати нарциси в горщиках за тими ж правилами, що і на садовій ділянці.
Корисна порада
Неприпустима посадка нарцисів на те місце, де раніше вирощувалися цибулинні, в тому числі і самі нарциси, а також хризантеми, айстри і флокси. Поруч з нарцисами садівники часто садять ранні тюльпани, що зацвітають одночасно з ними, а також весняні примули і незабудки.