Як обробити край тканини. Як обробляти оверлоком.

Часто при шиття різних виробів виникають проблеми з краєм, якщо тканина «сиплеться» (наприклад атлас і оксамит), або ж коли тканина дуже тонка (шовк, тафта або органза). Щоб цього не відбувалося необхідно обробити край вироби.
Інструкція
1
Найкраще обробити край тканини оверлоком. Використовуйте для цих цілей вузький підрубувальний або трехнітевой обметочний шов. Якщо ж у вас немає цієї функції на швейній машині, то можна обійтися і без нього. Наприклад, можна край тканини підігнути двічі на півсантиметра і ретельно запрасувати підворіт. Якщо тканина не дає можливості відразу підвернути край таким чином, то можна спочатку загорнути один раз, прострочити, потім повторити процедуру.
2
Ще один спосіб обробки краю - підбиття косою Бейко. Для цього візьміть смужку шириною приблизно три сантиметри. Довжина її повинна бути на кілька сантиметрів більше, ніж оброблюваний край тканини. Спочатку потрібно зрізати надлишок тканини ближче до рядку. Потім потрібно прострочити вздовж лінії згину короткими стібками. Якщо тканина розтягнулася, пропрасуйте її праскою. Після цього підігніть тканину на виворітну сторону так, щоб закрити поки необроблений зріз, під підгин покладіть кромочную прокладку. Потім покладіть строчку на однаковій відстані від краю.
3
При обробці примхливого трикотажного полотна теж є свої складності. Трикотаж можна обробити так само косою Бейко, можна простою подгибкой. Для цього потрібно прокласти строчку в півтора сантиметрах від краю тканини. Вести сходинку потрібно вести від краю до центру. Потрібно стежити за тим, щоб нитка не стягувала тканину, не морщила її. Потім подверніте край і обробіть його за допомогою оверлока.
4
Трикотаж також можна обробити руликом. Для цього потрібно прострочити матерію вздовж лінії, по якій буде сточування. Припуск подверніте і обробіть оверлоком. Підготовлену смужку тканини (його ширина два-три сантиметри) складіть навпіл в довжину. Трохи розтягуючи, пришийте її лицьовою стороною до лицьовій стороні виробу. Потім отстрочите по лицьовій стороні, вивернувши бейку.
5
Іноді модель не передбачає обробки нитками. Особливо на таких легких напівпрозорих тканинах, як органза і тафта. У такому випадку можна спробувати обпалити краю запальничкою або свічкою.
6
Також можна скористатися безбарвним лаком для нігтів. Він не дасть сипатися тканини, закріпить краю, і при цьому не буде помітний навіть на білому шовку.