Як побороти паніку.

Причинами паніки можуть бути сильні стресові ситуації, а також страх людини перед будь-якою небезпекою. Під час нападу паніки людина не в змозі контролювати свідомість і тіло. Це змінюється станом пригніченості. Якщо напади паніки будуть періодичними, то вони можуть призвести до розвитку агорафобії, а це вже серйозно. Тому дуже важливо вміти побороти паніку .
Інструкція
1
У першу чергу необхідно проаналізувати всі напади паніки, коли-небудь траплялися з вами. Спробуйте з'ясувати їх причини. Для цього альбомний аркуш розділіть на три однакові колонки. У першій з них потрібно вказувати місце виникнення паніки. У середню заносите причини, які, на ваш погляд, привели до панічного стану. В останній записуйте проявляються у вас симптоми. Якщо ви бачите, що такі напади досить часто виникають, то спробуйте завести щоденник. У ньому відзначайте всі такі випадки. Крім того, потрібно відзначати, що ви намагалися зробити щоб подолати паніку , а так само, що з цього вам допомогло більшою мірою.
2
Найчастіше панічні стани у людей виникають в результаті постійних конфліктів у сім'ї або ж на роботі. Навчіться мирно вирішувати проблеми, а ще краще, спробуйте змінити до них своє ставлення. Дотримуйтеся режиму дня, регулярно харчуйтеся, зробіть свій раціон овочами та фруктами.
3
Крім того, дуже ефективні в боротьбі з панічними настроями регулярні вправи для релаксації. Для їх виконання потрібно включити тиху спокійну музику. Приляжте на рівну жорстку поверхню. Розслабте кожен м'яз свого тіла. В першу чергу починайте розслабляти м'язи обличчя. Потім повільно подумки переміщайтеся до стоп ніг. Таким способом досягнете абсолютного розслаблення. Продовжуйте перебувати в такому стані 5-15 хвилин.
4
Під час нападу спробуйте виконати наступну вправу. Покладіть на живіт руку. Потім повільно розмірено вдихайте повітря на три рахунки. При цьому живіт повинен надуватися, а плечі і грудна клітка повинні залишатися нерухомими. Після одного вдиху потрібно постаратися затримати на 7-10 секунд дихання. Зробіть повільний видих так само на три рахунки. Продовжуйте виконувати цю вправу протягом 1-5 хвилин. Воно допоможе розслабитися і заспокоїтися.
5
Від негативних думок спробуйте відволіктися, замініть їх на позитивні. Використовуйте позитивні твердження. Якщо ви відчуваєте, що ось-ось вас охопить паніка, то про себе повторюйте: «Все буде добре. Я здоровий, щасливий і прекрасно себе почуваю ». Можна придумати будь-яке інше своє твердження.