Як розпланувати 6 соток.

Коли у вас дачну ділянку в 6 соток, важливо його правильно розпланувати, щоб не тільки вмістилося все необхідне, але і при цьому було зручно. Зрозуміло, що значну частину землі займають будинок, і його розташування, швидше за все, має бути згідно з типовим планом. Але господарські будівлі, сад, город і квітник можна розмістити по своєму смаку.
Вам знадобиться
  • - План ділянки;
  • - Складаний метр;
  • - Саджанці плодових дерев;
  • - Розсада багаторічних квітів;
  • - насіння однорічних квітів;
  • - Насіння овочів;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Накресліть план ділянки на міліметровому папері або в одній з програм, адресованих архітекторам, наприклад, AutoCAD. Позначте будинок і господарські споруди. Залежно від ваших потреб, знадобляться сарай, літня кухня і лазня. Для економії місця всі три модуля можуть скласти одна будова, яке розмістіть на деякому віддаленні від будинку, щоб запах їжі, що готується або палаючої лазні не йшов прямо в кімнати. Також передбачте туалет і колодязь. Найчастіше їх роблять на внутрішній лінії. Перший - максимально наближаючи до сусідського «закладу» аналогічного спрямування, що розумно для невеликих ділянок. Другий - і зовсім дуже часто поєднуючи.
2
Заплануйте город. Бажано, щоб він примикав до літньої кухні - так буде зручніше утилізувати урожай. Розмір ділянки, яка відведете під грядки, залежить від складу вашої родини, а також від того, чи збираєтеся робити заготовки на зиму. Як правило, для літнього споживання на місці вистачить овочів з 1-2 соток. Але якщо будете робити «плантацію» полуниці або картоплі - місце для них також необхідно передбачити.
3
Висадите садові дерева поруч з туалетом і господарськими будівлями. Так ви зможете кілька обгородити їх. Для сім'ї доречно посадити 3 яблуні (літнього, осіннього і пізньо-осіннього термінів дозрівання), 1 грушу, по 2 вишні і сливи. Висаджуючи дерева, розділіть: зерняткові і кісточкові не даватимуть високих врожаїв, якщо ростуть разом. Розмежувачем можуть бути, наприклад, кущі чорної і червоної смородини. На ділянці добре мати 4 куща - перший і 2 куща - другий. Також варто в якості «щита» використовувати малинник.
4
Розбийте квітник. Поруч з будівлями краще висаджувати багаторічники. Як варіант, під вікнами оформите альпійську гірку або рабатку - це різновиди клумб, відрізняються формою і рельєфом. Між усіма зонами прокладете доріжки. Оформіть їх тротуарною плиткою, що додасть вашій ділянці ще більш доглянутий вигляд.