Як відновити мову після інсульту.

Після перенесеного інсульту людина протягом довгого часу страждає розладом мови. Невропатолог зазвичай говорить родичам, какая у хворого форма мовного розладу - сенсорна або моторна афазія. Але і в першому, і в другому випадках, якщо з хворим регулярно спілкуватися і займатися, можна відновити мова після інсульту.
Інструкція
1
Для занять з хворими, які не можуть говорити, можна використовувати дитяче лото або буквар. Потрібно чітко і повільно називаючи предмет, попросити хворого показати його на малюнку - спочатку називаючи один предмет, потім - два, потім - три відразу, щоб хворий тренував пам'ять. За одне заняття хворого просять показати не більше 15 речей, з невеликими перервами після кожного завдання.
2
Після інсульту хворим легше дається розуміння назв предметів, ніж будь-яких дій, тому потрібно наполегливо повторювати, щоб людина показала, з чого п'ють, ніж їдять, на чому сидять і т. п.
3
Хворі з сенсорної афазією погано розрізняють слова, близькі за звучанням. Тому для таких слів потрібно зробити схематичні малюнки, підписавши їх, наприклад: «будинок», «том», «бочка», «нирка». Під час занять попросіть хворого показати названий вами малюнок або підпис до нього.
4
Відновити мова після інсульту допомагає вправу з виписування з книги чи газети слів, що починаються на подібно звучать звуки, наприклад: «б» - «п», « д »-« т »,« в »-« ф ». Ці заняття тренують сприйняття мовних звуків.
5
Займаючись з перенесли інсульт хворими, необхідно пам'ятати, що вони погано розрізняють звуки, коли говорять одночасно кілька людей.
6
У хворих, які страждають моторної афазією, розуміння мови відновлюється під час вимови слів. Чим швидше такий пацієнт навчиться говорити, тим швидше він почне розуміти мова оточуючих.
7
Хорошим способом відновлення мови для перенесли інсульт є спів пісень, які добре знайомі хворому. При цьому пацієнт повинен дивитися на губи того, хто співає, і намагатися повторювати слова.
8
Після того, як хворий зможе правильно вимовляти слова, починайте займатися повторення пропозицій, наприклад, попросіть його повторити «дай носовичок», «принести мені чашку». Потрібно викликати у хворого інтерес до самостійних занять. Можна дати йому завдання заповнити пропущені букви в пропозиціях. Наприклад: «Собака хлебче ... миски», «Птах сидить ... гілці».
9
Перенесшим інсульт людям не рекомендується дивитися телевізор більше 2-х годин на день. Передачі краще вибирати тільки позитивні і ті, які цікавлять хворого. Якщо людина любить спорт, то перегляд спортивних передач спонукатиме його до коментарів, що принесе велику користь у відновленні мовлення.
10
Займаючись з хворою людиною, потрібно проявляти такт і терпіння. Не варто виправляти відразу всі помилки пацієнта, а лише 3-4, а за найменші успіхи обов'язково потрібно хвалити.
Дуже часто перенесли інсульт люди не приділяють належної уваги відновного періоду. Вони починають жити в звичному темпі, що чревато сумними наслідками. Варто знати кілька основних правил поведінки після інсульту
Інструкція
1
Процес відновлення організму після інсульту проходить в повільному темпі, часто прогрес виражений неяскраво. Через це людина може відчувати безпорадність. Важливо допомогти йому не втратити мотивацію, вчасно підтримати і простимулювати до продовження боротьби.
2
Одним з поширених наслідків інсульту є втрата будь-якої частиною тіла здібності до руху. Ліквідація цього стану можлива, якщо докласти достатньо зусиль, важливо не впадати в депресію. Лежання без руху може привести до виникнення пролежнів на поверхнях тіла, тому рекомендують накладати м'які пов'язки на вразливі ділянки.
3
Відновлення після інсульту включає в себе дотримання дієти, яка передбачає активне вживання свіжих фруктів і овочів, бульйонів.
4
Добре допомагає спеціальний масаж, який можна проводити вже на другу добу. Масаж включає стимуляцію м'язів легкими погладжуваннями. При цьому масаж повинен бути локальний, загальний не рекомендується.
5
Таким чином можна повернути рухливість ураженим кінцівкам. Більш серйозним наслідком є ураження клітин головного мозку. Внаслідок інсульту деякий ділянку нервових клітин може загинути, а сусідні з ними в результаті стають також схильні до ризику.
6
Слід знати, що це небезпечний наслідок також у великому відсотку ситуацій можна усунути, тому як людський організм має потужну здатність до відновлення. Якщо пошкоджена ділянка зовсім не підлягає відновленню, функції повалених клітин почнуть брати на себе інші.
7
Щоб простимулювати даний процес, необхідно пропити курс спеціальних препаратів. Такі препарати призначить вам лікар. Також існують спеціальні комплекси вправ, які можуть проводитися в медичній установі або будинку.
8
Лікуючий лікар допоможе підібрати комплекс вправ, що відповідає вашому віку і стану здоров'я. Починається комплекс завжди з елементарного, підвищення навантаження дуже обережне. Перед початком тренування варто розігріти тіло, можна прийняти гарячий душ.
9
Виконувати вправи можна в позиції стоячи, сидячи або лежачи. При повної знерухомлених хворого хтось із близьких повинен виконувати рухи за нього, керуючи його кінцівками. Для відновлення м'язового тонусу після інсульту випускаються спеціальні тренажери.