Як удобрити грунт.

Якщо ви на присадибній ділянці вирощуєте плодові дерева і чагарники, а також маєте город, перед вами щорічно постає питання - як удобрити ґрунт . З одного боку, всі ми хочемо, щоб наші врожаї були вирощені органічним методом, тобто без додавання будь-яких добрив промислового виробництва. З іншого - чекаємо високих врожаїв. Як же звести два цих бажання до одного знаменника?
Вам знадобиться
 • - грунт;
 • - мінеральні добрива;
 • - органічні добрива;
 • - вапно;
 • - лопата.
Інструкція
1
Внесіть глину, якщо у вас піщаний грунт. Додайте річковий пісок, якщо глиниста. Це необхідно зробити, щоб поживні речовини не йшли вглиб землі і не вимивалися дощами. Інше правило, обов'язкове для виконання - дотримання севооброта. Вкрай важливо, щоб представники одного сімейства не росли на грядці два роки поспіль. За великим рахунком, їх можна повертати на місце тільки через 3-4 роки. Винятки - багаторічники. По-перше, це попередить можливі захворювання (наприклад, килу - у хрестоцвітних). По-друге, захистить ґрунт від дефіциту поживних речовин. Адже однакові культури разом з високими врожаями виносять одні й ті ж мікроелементи.
2
Візьміть за правило осінню підготовку ґрунту. Почніть її з прибирання всіх рослинних залишків поточного року. Обробіть інтавір або іншою речовиною від шкідливих комах. Основна підготовка грядок залежить від культури, яка буде рости на цьому місці. Наприклад, для коренеплодів ґрунт необхідно удобрити з осені подвійним суперфосфатом, внісши 4-5 г речовини на 1 кв.м. грядки. Для даних городніх культур краще внести з осені і органічні добрива. Це може бути свіжий гній - чистий або змішання з соломою, як варіант - компостній земля.
3
Проізвесткуйте ґрунт . Вапно - хороше добриво, якщо у вашій землі підвищений рівень pH. У цьому випадку, проводячи 1 раз в 4-5 років осіннє вапнування, можна домогтися істотного підвищення врожаїв. На наступний рік після внесення вапна доречно посадити хрестоцвіті - редис, ріпу, редьку, всі види капусти. Одночасно вносити органіку не рекомендується. Це знизить користь обох добрив. У такому випадку гній і перегній вносять безпосередньо під посадку.
4
Внесіть перепрілий гній разом з весняною перекопування в тому випадку, якщо збираєтеся вирощувати листові овочі: салат, кріп, петрушку, кінзу та ін. Також чуйні на весняне удобрення грунту органікою огірки, гарбуз і кабачки. Для цих культур разом з гноєм можна порадити передпосадкове внесення азотистих добрив, наприклад, сечовини. Приблизно в середині червня весь город можна підгодувати калійними, вони добре діють на зростання овочевих культур та їх стійкість до захворювань.
Смородина - один з поширених чагарників на присадибних ділянках. В деякій мірі він невибагливий, але для гарного врожаю і зростання вимогливий до поживності грунту. Тому добриво має бути систематичним, але з оглядкою на особливості ґрунту. Тоді, як і будь-яка рослина, смородина вдячно відгукнеться на увагу господаря.
Вам знадобиться
 • На основне добриво, на 100м.кв.:
 • - гній перепрілий 3-4 ц;
 • - суперфосфат 3,5 - 4 кг;
 • - калійна соль1 - 1,2 кг;
 • - аміачна селітра - 2 кг.
 • На підгодівлю на 100м.кв.:
 • - аміачна селітра 13 кг;
 • - деревна зола (в якості заміни калійної солі) 250-300 г на кущ.
Інструкція
1
Основне добриво грунту під смородиною осеньюПерекопайте грунт під кущами смородини. Перекопуючи, тримайте лопату ребром до куща, щоб менше пошкоджувати коріння. Біля кущів копайте неглибоко, чим далі від основи куща, тим глибше можете копати землю.
2
Під час перекопування внесіть добре перепрілий гній. Саме перепрілий, так як свіжий спалить мочкувате коріння смородини. Використовуйте гній з розрахунку 3-4 кг на м.кв. Обов'язково внесіть суперфосфат (30-40 г/м.кв.) І калійну сіль (10-12 г/м.кв.). Замість калійної солі можете використовувати деревну золу (240-300 г/м.кв.)
3
Основне добриво грунту веснойПроведіте це добриво тільки в тому випадку, якщо восени ви не виробляли основного удобрення грунту. Проведіть перекопування ранньою весною, як тільки дозволятиме грунт. Підготуйте органічні і мінеральні добрива. У цю пору року краще використовувати гнойову рідину або пташиний послід. Вони повинні бути розведені водою. Гній розводиться в співвідношенні 1: 3 і добре перемішується. Пташиний послід розводиться з розрахунку 1 кг на 2 відра води. Використовуйте повне мінеральне добриво, також розводячи його водою з розрахунку 1 кг на 5-6 відер води.
4
Скопайте з обох сторін кожного куща, на відстані півметра, борозенки глибиною 10 см. Внесіть в них в рідкі добрива. Гноївки знадобиться 6 л на кущ (пташиного посліду - 4 л), повного мінерального добрива - піввідра на кущ. Замість готового мінерального добрива можете взяти 20г аміачної селітри, 40 г суперфосфату і 15 г калійної солі і розвести їх також в половині відра води. Як тільки вода вбереться, борозенки прикопайте і грунт розпушіть.
5
Підживлення грунту веснойПроізведіте весняну підгодівлю, якщо восени ви повністю удобрили ґрунт. Спушите грунт під кущами. Зробіть борозенки так, як описано в попередньому кроці. Внесіть 50-60 г аміачної селітри або 40-45 г сечовини (з розрахунку на кущ). І те й інше можна розвести її в 2,5 л води. Підгодуйте смородину тією ж кількістю аміачної селітри на кущ під час утворення зав'язей.
6
Підживлення грунту летомПроведіте останню підгодівлю після збору врожаю. Підгодуйте знову аміачною селітрою або сечовиною, але тільки вже в менших дозах - 30-40 г селітри або 20-30 г сечовини на кущ. Рясно полийте рослини. На кожен кущ використовуйте 2-3 відра води.
Корисна порада
На багатих і важких суглинних грунтах основне добриво можна вносити раз на 3-4 роки, збільшуючи дозу відповідно в 3-4 рази. На бідних суглинних грунтах, а також піщаних і супіщаних, торф'яних основне добриво повинно проводитися щорічно, а також посилюється літнє підживлення - додаються рідкі органічні і мінеральні добрива.