Як дізнатися, що вас укусив кліщ. Як розпізнати що тебе вкусив.

Час, коли кліщі найбільш активи - це весна й літо. Випадки нападу частішають в квітні, травні і жовтня. Ці паразити вибирають для полювання ранкові або вечірні години, оскільки не люблять жаркого часу доби.
Інструкція
1
Багато людей впевнені, що кліщі знаходяться тільки на деревах, але це помилкова думка. Взагалі їх місце проживання - це трава, невисокі чагарники, де вони займають очікувальну позицію. При найменшому зіткненні людини з гілкою кліщ чіпляється за свою жертву і, знайшовши найбільш м'яке місце на тілі, починає вгризатися своєї щелепою в шкіру. Та кількість крові, яке він може висмоктати у людини, не так велико, в порівнянні з тим, яку шкоду здоров'ю при цьому наноситься. Адже кліщі - це переносники таких хвороб, як енцефаліт і бореліоз. Не завжди вдається виявити саму комаху на місці укусу, що дуже небезпечно, людина може навіть не здогадуватися, що його вкусив кліщ. Тому необхідно знати основні ознаки укусу даного комахи.
2
Симптоми можуть проявитися не відразу, а через пару тижнів. Все залежить від того, скільки кліщ пробув часу у вашій шкірі. Чим довше він перебував там, тим більша кількість вірусів встигло проникнути в організм.Наіболее поширеними ознаками укусу кліща є температура, головні болі, м'язові болі, пітливість і дратівливість.
3
На місці укусу обов'язково залишиться почервоніння, яке згодом збільшується в діаметрі, а в центрі утворюється біла пляма. Іноді діаметр укусу може досягати 10 сантиметрів. Часом людина не надає значення таким плямам на своєму тілі, і коли через кілька тижнів червоність на місці укусу зникає, зовсім забуває про це, а марно. Це зовсім не означає, що все пройшло благополучно: якщо кліщ був заразним, захворювання просто перейшло з шкіри на внутрішні органи.
4
Якщо вас укусив кліщ, заражений енцефалітом, наслідки не змусять себе чекати. Може з'явитися розлад шлунка, загальна слабкість, підвищення температури.Прі важких формах захворювання спостерігається сильний головний біль, висока температура, заражена людина губиться в просторі. Це може означати, що вірус викликав запалення спинного і головного мозку, вразив центральну нервову систему. Наслідки захворювання можуть бути жахливими. Тому при перших же підозрах на укус кліща необхідно звернутися за допомогою до лікаря.
5
Необхідним заходом захисту від укусів кліщів є щорічні вакцинації. Але ви також самостійно можете постаратися убезпечити себе. Під час прогулянок на природі якнайчастіше виробляєте огляд найбільш схильних місць, намагайтеся не надягати відкритих речей, при перших підозрах на укус звертайтеся за медичною допомогою.
Вирушаючи в ліс за грибами і ягодами або просто гуляючи по парку, будьте пильні: ви можете стати жертвою укусу маленького, але дуже підступного комахи - кліща. Адже багато кліщі є розповсюджувачами дуже серйозних захворювань, найбільш небезпечними з яких вважається кліщовий бореліоз і кліщовий енцефаліт.
Інструкція
1
Врахуйте, що кліщі мають невеликі розміри. Дорослі особини досягають в довжину 3-4 мм. Тіло кліща щільне, покрито маленькими щетинками. Окрасою темно-коричневий або чорний. Якщо ви виявили комаху у себе на тілі, не панікуйте. Для того щоб інфекція потрапила в кров, повинно пройти не менше 2-3 діб. Але й зволікати теж не варто. При укусі людина зазвичай не відчуває болю, оскільки комаха виприсківает в шкіру слину, що володіє знеболюючим ефектом.
2
Тому, вирушаючи до лісу, будьте пильні. Періодично оглядайте все тіло, ймовірність того, що ви виявите не зачепило за шкіру кліща, буде вище. Адже комаха ніколи не впивається відразу, він вибирає місце укусу від півгодини до декількох годин. Це дає можливість його знешкодити.
3
повзуть по тілу кліща можна відчути моментально, оскільки він зачіпає волосинки на шкірі. Тому найбільш ефективний спосіб виявити комаху - само-та взаімоосмотри. Особливу увагу приділіть шиї, ділянкам шкіри за вухами, паху, внутрішньої поверхні стегон, ліктьовим і колінним згинах. Шкіра в цих місцях найбільш тонка, тому кліщі можуть протягом тривалого часу повзти до них. Ще якийсь час йде на те, щоб комаха міцно упилося в шкіру.
4
Виявити укус кліща досить просто. Після того як комаха присмокталися, воно значно збільшується в розмірах. Головка кліща при цьому не видна, вона знаходиться під шкірою. Буває, що паразит впивається ненадовго, а потім відпадає сам. Тоді на місці укусу ви побачите припухлість, червона пляма і відчуття печіння.
5
Якщо ви не побачили кліща на тілі, але виявили чорну точку, кільцеподібні почервоніння і є підозра на укус, обробіть це місце йодом і зверніться до травмпункту або поліклініку. Взагалі, при виявленні кліща, якщо є можливість, якнайшвидше відвідайте медичний заклад.