Як визначити бронхіт.

Бронхіт є частим запальним захворюванням. Він з'являється не тільки в прохолодну пору року, але і в теплу, коли від спеки рятують відкриті вікна, що створюють протяг. Перепади температур - одна з причин бронхіту. Він може виникнути несподівано і протікати гостро, може бути продовженням респіраторних захворювань і перейти в хронічну форму. Тривале або систематичне запалення бронхів нерідко є причиною бронхіальної астми та загальної алергізації організму, тому вимагає негайної діагностики, лікування та подальшої профілактики.
Інструкція
1
Найчастіше бронхіт розвивається як ускладнення риніту, фарингіту і ларинготрахеита при гострих респіраторних інфекціях. Серед інших причин цього захворювання - стафілококи, стрептококи, пневмококи та інші мікроби, діяльність яких проявляється при загальному ослабленні організму через перенесених інфекцій, при зниженні його захисних сил, при перепадах гарячих і холодних температур. За допомогою характерних симптомів можна напевно визначити бронхіт і почати своєчасне лікування.
2
Гострий бронхіт починається різко, з підвищення температури до 38 - 39оС і нездужання. З'являється відчуття закладеності в грудях і покашлювання. Спочатку сухий кашель, без мокротиння викликає різкий біль у грудях. Через 2 - 3 дні під час кашлю починається відходження слизової, а потім слизисто-гнійної мокроти, яка приносить відчуття полегшення. Кашель може носити нападоподібний характер.
3
Гірше протікає капілярний бронхіт, при якому просвіти багатьох дрібних бронхів закупорюються слизисто-гнійними пробками. Це призводить до задишки, а також погіршення загального стану організму через інтоксикацію. Можливо ускладнення на легені у вигляді вогнищевої пневмонії або емфіземи.
4
Хронічний бронхіт є наслідком гострого недолікованого бронхіту, порушення носового дихання, а також систематичного впливу несприятливих факторів - куріння, алкоголю, вдихання шкідливих парів. Він проявляється не менше 3 - 4 разів на рік і характеризується стійким кашлем з нормальною температурою. Хронічне запалення слизової бронхів знижує їх еластичність і з часом може призвести до бронхіальної астми, а також незворотних змін слизової, без надії на одужання. Лікування хронічного бронхіту вимагає більш тривалого періоду, тому його набагато легше попередити.
Зверніть увагу
В лікуванні запалення бронхів важливий комплексний підхід, оскільки часто його причиною є кілька факторів - прямих і супутніх. При гострому бронхіті призначаються антибіотики, сульфаніламіди, відхаркувальні засоби, гаряче питво. При хронічному показано курортне лікування.
Зовні симптоми бронхіту схожі на симптоми інших простудних захворювань. Збудниками бронхіту є віруси і бактерії, які потрапляють в організм через дихальні шляхи. Збудники знижують захисну здатність слизових оболонок і призводять до загального ослаблення імунітету.
Інструкція
1
Основний симптом бронхіту - кашель. Найчастіше на початковій стадії захворювання кашель буває сухий, але за умови своєчасного лікування пацієнт починає откашливаться вже через 3-4 дні. Зелений відтінок мокротиння говорить про бактеріальної природі захворювання. Іноді кашель переходить в напади, під час яких людина відчуває пульсуючий біль у скронях або запаморочення. Може з'явитися задишка. Через часті скорочень м'язів при кашлі виникає біль внизу грудної клітки. При прослуховуванні дихання спостерігаються сухі хрипи. Температура тіла тримається в районі 37 градусів. Під час гострого бронхіту вона підвищується до 38-39 градусів, хворий відчуває сильну слабкість. Симптоми бронхіту у дитини ті ж, що і у дорослого: кашель, задишка, жар.
2
Як правило, бронхіт виліковують через 7-14 днів з моменту діагностування. Це захворювання може носити хронічний характер. Якщо бронхіальний кашель спостерігається протягом 3 місяців за один рік і ще 3 місяців за наступний рік, медики діагностують хронічний бронхіт. Його симптомами є сильний кашель вранці (іноді і вночі) з виділеннями слизово-гнійної мокроти. Температура тіла тримається на позначці 37 градусів. У холодну погоду кашель може посилитися, з'являється сильна задишка і сухі хрипи. Хронічний бронхіт супроводжується підвищеною стомлюваністю і пітливістю. Під час загострення хвороби можливе порушення дихання.
3
Щоб захистити себе від хвороби, дотримуйтесь елементарних правил гігієни, відмовтеся від куріння, пийте полівітамінні комплекси. Лікуйте нежить і ларингіт (запалення гортані), так як вони можуть стати причиною бронхіту. Чи не переохолоджуватися, одягайтеся по погоді, тримайте в теплі ноги.