Як посіяти петрушку.

Петрушка буває двох видів - листова і коренева. Перша на присадибних ділянках отримала куди як більше поширення. Її цінують і за приємний пряний смак, і за багатство вітамінами, і за те, що при дворічної формі вирощування вона відростає навесні чи не першою з городніх культур.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Насіння;
  • - Добрива;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Підготуйте з осені землю. Перекопайте, внесіть комплекс мінеральних добрив. Якщо використовуєте свіжий гній - його також необхідно внести з осінньою перекопкой. У березні-квітні, як тільки почне танути сніг, полийте грядку окропом і накрийте плівкою. Таким чином земля прогріється і можна буде висадити петрушку .
2
Змішайте насіння з річковим піском - це хороший спосіб уникнути загущених посадок. Виберіть ясний день, коли температура повітря підніметься вище 5 градусів. Зніміть плівку, повторіть полив, прокреслите борозенки на відстані 20 см один від одного. Висадіть насіння, накрийте плівкою і зведіть «тепличку», використовуючи дуги від старих ліжок і додатковий покривний матеріал. При стійкої плюсовій температурі на півгодини - годину прочиняйте грядку, даючи їй «подихати». Коли сонце почне прогрівати повітря до 10 градусів, цей час збільште до декількох годин. Дотримуючись технології ранньої посадки, вже в перший рік можна отримати зелень до травневих свят.
3
Посійте насіння петрушки в парник, призначений для огірків чи помідорів. Так як ці рослини наберуть зелену масу (або будуть висаджені розсадою) тільки в кінці травня - червні - ви встигнете зняти врожай петрушки, висаджуючи її першою культурою. Також можна посіяти зелень скраю парника. У такому випадку виривати її з коренем необхідності не буде - вона може рости з огірками та помідорами все літо.
4
Посадіть петрушку у відкритий грунт. Навіть якщо це зробити в травні - як чинить більшість городників - вже до середини червня можна буде подавати її до столу. При такій посадці вносити з осені органічні добрива не варто - краще внести вже під посадку перегній або компостну землю. Також можна додати по 4-5 г сечовини на кожен кв.м. грядки. Агротехніка догляду за петрушкою зводиться до регулярних поливу, розпушування та підживлення, які краще робити за допомогою настою зброджених бур'янів. Також петрушка чуйна на внесення золи.