Як знайти барліг.

барлозі називається місце зимової сплячки ведмедя. Досвідчені мисливці можуть знайти її за відомими ознаками. Це необхідно як для особливого типу полювання, який так і називається «полювання на барлозі», так і для того, щоб знати про небезпечному місці і обходити його під час знаходження в лісі.
Інструкція
1
Ведмеді роблять собі зимове лежбище заздалегідь, ще з літа. Вони можуть залягати у коренів повалених великих дерев, в дуплах, природних печерах, ярах. Але зазвичай бурий ведмідь риє барліг самостійно. У неї вузький лаз і досить простора камера з низькою стелею, де, власне, і лежить хижак.
2
Як не дивно, але ведмеді можуть передчувати, яка буде зима. Помічено, що перед холодною зимою ведмідь влаштовується в глибокій барлозі, утеплюючи її якомога сильніше. Перед теплою ведмідь може влягтися навіть на голій землі.
3
В барліг ведмідь натаскує листя, траву і мох, а потім застилає хмизом і ялиновими лапами. Досвідчені мисливці знають, що зазвичай поруч з ведмежою барлогом немає слідів ніяких тварин і навіть птахів. Звірі чують клишоногого і обходять місце його зимової сплячки стороною.
4
Тварина часто робить «закуси» поруч з місцем свого лежбища, тобто обкушують кору у дерев, а також гілки, зазвичай на висоті свого зростання. Якщо бачите відкусаними кору біля якогось місця, ймовірно, десь поруч спить ведмідь. До речі, за цими відмітинах можна судити і про величину ведмедя.
5
Медведь в своєму барлозі лежить мордою до виходу, і від постійного багатомісячного дихання (ведмідь зазвичай не змінює позу під час сну) вхід в барліг (який називають гирлом або чолом) і найближчі кущі та стовбури дерев поступово вкриваються жовтуватим інеєм. Взимку і на відкритому просторі цей іній добре помітний, мисливці визначають по ньому ведмежу барліг .
6
Зазвичай вважають, що для барлогу ведмідь завжди йде в зовсім глухі місця, далекі від людського житла. Однак це не зовсім так, особливо зараз, коли так мало залишилося неосвоєних людиною місць. Тому звір може залягти і недалеко від житла.
7
Людина без досвіду практично не зможе визначити взимку, де ведмежа барліг, на це здатні лише ті, хто вже не раз бачив, як виглядають ці місця. Улюблені ділянки - важкопрохідні лісові місця з буреломом, вивернуті з корінням дерева, заболочена місцевість.
Найсумнішим відкриттям в житті початківця собаківника може бути те, що собаки тікають. Якою б ідеальною витримкою вона не володіла, якою б вихованої була, досить вибуху петарди в новорічну ніч, щоб собака зірвалася з повідця і втекла.
Інструкція
1
Як правило, ні заклики, ні ласощі в цьому випадку не допомагають - тварина занадто злякано, щоб зрозуміти вас.Чтоби не втрачати часу, обійдіть район, пройдіть по місцях, де зазвичай гуляєте. Може бути, собака сховалася в одному з них.
2
Якщо перші пошуки не допомогли, починайте розвивати активну діяльність. Роздрукуйте фотографії собаки і невеликий супровідний текст, розклейте оголошення по району.В тексті оголошення мають бути вказані кличка собаки, порода, стать, вік, окрас, інформація про те, де і коли собака втекла.
3
Обдзвоніть знайомих, які живуть поруч з вами. Можливо, хтось із них бачив вашу собаку.
4
Якщо собака породиста, обдзвоните все розплідники в місті, які вам відомі. Може бути, собаку знайшли і передали в один з них.
5
Зверніться на форуми чи спільноти. Створіть тему, опублікуйте фотографію собаки і невеликий текст. Обов'язково вкажіть район пошуку.
6
Відвідайте найближчі ветеринарні клініки. Можливо, з вашої утікачкою щось сталося, і добрі люди відвезли її до лікарів.
7
Обдзвоніть собачі притулки. Іноді втекли собаки потрапляють туди.
8
В найближчий вихідний поїдьте на пташиний ринок. Нерідкі випадки, коли собаку крадуть, щоб потім вигідно продати.
9
Незайвим буде і звернення в міліцію. Пам'ятайте, що за законом ваша собака - це ваше особисте майно. Правоохоронці зобов'язані зробити зусилля, щоб знайти вашого вихованця.
Корисна порада
Прикріпіть до нашийника собаки жетон з номером вашого телефону.