Як виростити персик з кісточки. виростити персикове дерево з кісточки.

Якщо вас почастували смачним персиком, і ви маєте в своєму розпорядженні дачним ділянкою, можна спробувати самостійно виростити з кісточки деревце. У технології вирощування персикового дерева немає нічого складного, слід лише запастися терпінням і слідувати простий інструкції.
Інструкція
1
Перш за все, переконайтеся, що місце, на якому ви хочете виростити персик, знаходиться на закритому від холодних і сильних вітрів просторі, з достатньою кількістю сонячного світла.
2
З плодів персика потрібно відокремити кісточки і відразу ж замочити їх у воді протягом декількох діб. Воду, в якій вимочуються кісточки, слід обов'язково міняти двічі в день.
3
Після того, як кісточки вимочити у воді належний час, їх потрібно ретельно просушити, найкраще це зробити в тіні дерева, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені.
4
Далі повністю просушені кісточки необхідно відкрити для вилучення насіння. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити ніжну внутрішню частину. Поставте кісточку на ребро і декількома ударами акуратно розколіть молотком. Отримані таким чином насіння персика необхідно зберігати в прохолодному сухому місці.
5
Висівати насіння персика потрібно восени, в жовтні або листопаді, у відкритий грунт. Висаджують їх на глибину приблизно 5 см, а відстань в ряду між посадкою повинно складати не менше 10 см. Не рекомендується висівати насіння персика в безпосередній близькості з іншими плодоносящими деревами, їх повинно розділяти відстань не менше 3-4 метрів. Як показує практика, близьке сусідство плодоносних дерев самим негативним чином позначається на сіянцях персика.
6
Виростити персик з кісточки неважко, слід лише убезпечити його від шкідників. Використовуйте різні препарати, які збережуть молоде рослину від шкідливих комах. Персик досить невибагливий і не вимагає великої кількості органічних добрив або додаткових поливів. Якщо ж ви хочете пересадити молоде деревце в інше місце, це найкраще робити у вересні або жовтні.
Виростити з кісточки домашнє дерево просто. Головне - дотримуватися всіх правил і рекомендації по посадці і догляду. Як правило, в домашніх умовах добре ростуть цитрусові деревця, наприклад, лимон.
Вам знадобиться
  • - кісточка лимона;
  • - грунт;
  • - ємність;
  • - добрива.
Інструкція
1
Підготуйте кісточку з дозрілого плоду лимона. Для цього відразу після того, як ви його витягнете, помістіть насіння в воду. Таким чином, воно не висохне і буде придатне для посадки.
2
Заздалегідь приготуйте грунт і ємність для посадки. Для цього придбайте невеликий глиняний горщик діаметром 8-10 см. Наповніть його шаром дренажу. Зверху засипте ємність піском і перегноєм.
3
Насіння лимона занурте на глибину 2-3 см. Рясно полийте грунт водою кімнатної температури. Ємність накрийте скляною банкою або поліетиленовою плівкою. Через 30-40 днів після посадки у вас з'явиться перший паросток. Полив в даний період виробляєте в міру необхідності. Не забувайте дотримуватися тепловий режим - 20-25 градусів.
4
При появі паростка організуйте правильний догляд за рослиною. Пам'ятайте: лимонне дерево не переносить сухого ґрунту і протягів. Оптимальним розташуванням рослини служить підвіконня на тіньовій стороні. В період активного плодоношення і цвітіння не повертайте ємність з дерево м.
5
Для забезпечення необхідної вологості повітря навколо рослини поставте поруч невелику ємність з водою. У літній період поливайте дерево 1-2 рази на тиждень, рясно. Взимку досить поливати 2-3 рази на місяць, помірно. Також регулярно обприскуйте листя рослини.
6
Пересаджуйте лимонне дерево один раз на рік, трохи збільшуючи ємність. Як тільки рослина досягне віку 5 років, пересадку виробляєте 1 раз в 2-3 роки. Пам'ятайте: для благополучного зростання лимонного дерева необхідно використовувати нейтральну грунт. Також не варто пересаджувати рослину в період цвітіння.
7
Як підгодівлі використовуйте мінеральні, комбіновані і органічні добрива. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах. Періодичність підгодівлі - 1 раз в 10-15 днів (літній період), 1 раз в 30 днів (зимовий період).
8
При появі перших 5-6 нирок акуратно подрежьте крону. Після того як пагони першого порядку відросте, верхівку зріжте. Деревце повністю сформується після появи пагонів четвертого порядку.