Як зібрати тумбочку.

Меблі, яка зібрана вашими ж руками, не соромно показати друзям, вона унікальна і обов'язково зручна і практична, адже ви робили її для себе ж. І адже найголовніше - для того щоб самостійно робити предмети меблів, зовсім не обов'язково бути професійним столяром або закінчувати якісь курси. Тумбу під телевізор ви можете виготовити і зібрати без праці, якщо у вас є потрібні матеріали і мінімальний набір інструментів під рукою.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші ватману або за допомогою спеціальної програми-проектувальника для меблевиків («Базис-мебляр» або «Woody2") шаблон тумби. Виріжте по накресленому шаблоном окремі шаблони для складових деталей тумби з шматків якогось старого, непотрібного деревного матеріалу. Аналогічним чином підготуйте шаблони і для опорних деталей.
2
Виріжте по паперовому шаблоном з невеликим припуском заготовки для самих деталей, але вже з якісного деревного матеріалу. Далі накладіть на заготівлю дерев'яний шаблон, струбцинами його зафіксуйте, після чого заготовку обробіть спеціальної шліфувальної машинкою або ручним фрезером. Якщо ж ні того, ні іншого немає, зачищайте деталі звичайним дерев'яним бруском з набитою на нього шкіркою з великим зерном. Деталі тумбочки після цього будуть мати рівні і гладкі краю. Обробіть всі опорні деталі тумбочки, а потім прикріпіть їх до низу вироби за допомогою клею і шурупів.
3
Ретельно обробіть морилкою всі деталі тумбочки, дайте їм підсохнути. Розмітьте бічні стінки і полиці і просвердлите в потрібних місцях отвори для кріплення. Ну а якщо в столярній справі ви зовсім недосвідчені, замовте свердління отворів в який-небудь меблевої компанії або майстерні. Правда, в цьому випадку вам доведеться їм надати креслення, в якому має бути зазначено точне місце розташування отворів під кріплення.
4
Тепер вам потрібно взяти кромку для меблів і обклеювати деталі через папір. Нагріваючим приладом може виступити праска - цей спосіб найбільш простий. Папір обов'язково повинна бути - вона захищає кромки від перегріву і появи бульбашок. Для позбавлення від дрібних нерівностей після закінчення обклеювання кромкою деталей, а також зміцнення з'єднань скористайтеся звичайним ножем. Притисніть його під гострим кутом до поверхні і акуратно проведіть їм уздовж всієї кромки. І не забудьте покласти аркуш паперу на поверхню самої деталі, щоб тим самим уникнути появи непотрібних подряпин. Для остаточного вирівнювання зрізу скористайтеся бруском з дрібнозернистою шкіркою. Потім скріпіть готові деталі тумбочки Конфірмат або ексцентриковими стяжками.