Як поставити водяний знак на фото.

Багато людей, що мають справу з інтернетом, стикалися з плагіатом. Хтось стикався з крадіжками статей, хтось - з крадіжками картинок. І в обох випадках чужу творчість видавалося за своє. Звичайно, сьогодні авторство можна оскаржити в суді, однак витрачати свій дорогоцінний час не хочеться нікому. Кращим виходом із ситуації, наприклад, із зображеннями, буде розміщення на фотографії або іншому зображенні авторських написів - водяних знаків (або watermark).
Інструкція
1
Зробити це можна за допомогою програми Photoshop, проте для цього потрібне вміти з цією програмою працювати. Є й спеціальне ПЗ, орієнтоване на роботу з водяними знаками. З таких програм можна виділити Photo Watermark Professional, Easy Batch Watermark, Visual Watermark, Watermark Factory та інші. Розберемо порядок накладення ВОТЕРМАРК на прикладі першої з перерахованих.
2
Запустіть програму. Панель навігації тут розташовується вгорі вікна. Перейдіть в меню «Папки» і виберіть папку з зображеннями. Внизу у вигляді диафильма ви побачите всі ваші фотографії .
3
У верхній частині панелі знаходиться вкладка «Властивості». Напишіть текст ВОТЕРМАРК за вашим бажанням нижче, у віконці. Саме цей напис і розташовуватиметься на обраної картинці.
4
Праворуч біля букви «Т» мається стрілочка, натиснувши на яку ви побачите цікаве меню. У разі, якщо ваші фото знімалися на відеокамеру або цифровий фотоапарат, після натискання на вкладки даного меню в якості ВОТЕРМАРК будуть відображатися властивості того чи іншого фото: дата зйомки, розмір фото, індекс, виробник та інше.
5
За бажанням можна додати рамку для фото, перейшовши на вкладку під назвою «Рамка».
6
Тепер переходите до головного меню, де стоїть розібрати кілька основних функцій. З іншими з них ви потім зможете ознайомитися самостійно. Ви можете міняти кут нахилу напису на фотографії , вид і розмір шрифту ВОТЕРМАРК, а також його колір і ступінь прозорості. Щоб водяні знаки не сильно кидалися в очі, прозорість можна встановити на позначку 45%. Так вони не тільки не заважатимуть нормальному сприйняттю зображення, а й на фоні картинки не загубляться.
7
Далі натисніть на кнопочку у вигляді дискети та збережіть змінений зображення в будь-яку папку, яку захочете.
Корисна порада
Всі написи на зображеннях, звичайно, зберігаються і при їх роздруківці. Таким же чином ви можете помістити ваш логотип у вигляді ВОТЕРМАРК і на будь-який документ.