Як ловити на гумку.

На гумку можна ловити не тільки на течії, але і в стоячих водоймах. Найчастіше з її допомогою ловлять чехоня, а також коропа, карася, ляща. Якщо ж «зарядити» гумку живцями, можна ловити і окуня, і щуку. Застосовують дану снасть з підгодівлею і без неї.
Інструкція
1
Резинку вже давно використовують в різних водоймах на території Російської Федерації. Вона складається з вантажу, який прив'язаний до невеликого шматка мотузки, відрізу авіамодельної гуми довжиною 5-20 метрів, приєднаного до мотузки. Далі через карабін з заводними кільцями приєднується 3-5 метрів волосіні з 5-7 поводками довжиною 15-30 см і гачками № 5-7. Після цього йде основна волосінь діаметром 0,4-0,5 мм звичайний невеликий спінінг з котушкою (це дуже зручно, якщо ви ловите рибу з човна) або проста дощечка для намотування волосіні.
2
Вантаж можна завозити на човні або закидати з берега на таку відстань, яке може витримати використовувана гума. Далі снасть працює як ліфт: риба на берег, черви в воду.
3
Максимальна розтяжка 10 см авіамодельної гуми досягає 1 м. Однак при сильній натяжці не дуже-то приємно наживляти гачки, та й гума так швидко порветься. Тому водойм зі стоячою водою краще розраховувати 1 м гуми на 5 м волосіні. Виходить, що для того щоб гачки розташовувалися на відстані 40-50 м від вас, достатньо 10 м гуми і вантажу вагою 300-400 г. Часто до вантажу прив'язується поплавок з пінопласту на шматку товстої волосіні. Потім його можна буде спокійно витягнути з мулу і водоростей.
4
Пригодовування при лові з допомогою гумки в стоячих водах обов'язково. Якщо можна скористатися човном, просто необхідно підгодувати місце, де знаходяться гачки. Щоб точно покласти підгодовування в потрібне місце, а не розкидати її по діаметру 20 м, закріпіть в місцях волосіні, де знаходяться повідці, 2-3 маленьких пінопластових поплавка - просто застроміть в шматок пінопласту гачок. Після завезення гумки ці поплавки точно вкажуть заповітне місце.
5
На стоячих водах вигідно використовувати перероблений соняшникову макуху, який використовують як добавки до корму для худоби. Він являє собою невеликі щільні трубочки (1 см в діаметрі). Макуха довго розкисає, збуджує апетит у риб, але не насичує їх. Години через 3 завезення цієї підгодовуванням можна повторити. На місці розташування гачків можна висипати кілька жмень (3-5) перегною, в якому рили черв'яків. Закинувши підгодовування, не забудьте зняти пінопластові поплавці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RaleCMwiv_0