Як отримати лід моментально.

Якщо вдома вам вже нічим зайнятися і хочеться якось розважитися, то можете провести цікавий і цікавий експеримент. Всі необхідні інгредієнти для цього досвіду є в будинку у кожного. Досвід вийде захоплюючим і допоможе вам дізнатися щось нове.
Вам знадобиться
  • - питна сода;
  • - оцет (краще оцтова есенція).
Інструкція
1
Візьміть невелику каструльку і поставте її на плиту. Налийте в неї оцет, далі почніть насипати соду, рівномірно помішуючи утворюватися суміш. Коли вона стане однорідною, налийте її в стакан або будь-яку іншу ємність і поставте в холодильник, щоб суміш охолола. Отримана рідина називається ацетат натрію. Дотримання точності в пропорціях не особливо важливо - робіть все на око, кількість соди й оцту має бути приблизно однаковим.
2
Дістаньте з холодильника вже заморожену комбінацію оцту та соди. Якщо рідина заморозилась, у вас вийшло зробити лід. Якщо на поверхні залишилася заморожена рідина, злийте її - то результат недостатнього випарювання оцту. Остившая суміш називається кристаллогидрат натрію. Після того як ви дістали ємність з ацетатом натрію, починайте відразу проводити експеримент, інакше він почне втягувати воду, і дивовижний ефект не вдасться.
3
Далі ставте цей монолітний шматок на вогонь. Він на очах почне плавитися. Почніть зливати його в іншу посудину, залишаючи осад у ємності, в якій ви гріли лід. Накрийте цю посудину серветкою, щоб рідина завчасно не затверділа.
4
Візьміть крихітний шматочок вже твердого уксуснокислого натрію (це те ж саме, що і ацетат натрію) або просто помажте їм палець. Його можна взяти з того, що залишилося після зливу. До того часу він вже затвердіє.
5
Далі починається найцікавіше. Тепер зніміть серветку і доторкніться до поверхні рідини. На очах ви побачите унікальну метаморфозу: рідина на очах стане перетворюватися в лід!
6
Ви можете не тільки перетворювати рідину ацетату натрію в лід, але і робити різноманітні фігури і силуети. Для цього натріть шматком сухого кристаллогидрата натрію поверхню який-небудь площині, обмеженою краями. Починайте потроху наливати на неї рідкий ацетат натрію. Тільки зіткнувшись з поверхнею, він буде заморожувати на очах. Поливайте дуже повільно, тоді буде виростати гірка. Таким чином, ви можете формувати різні фігурки. Ось так нескладно і цікаво можна провести час і позбавити себе чи друзів.