Як знайти черепаху.

Черепах зазвичай представляють ледачими, повільними, нетямущими тваринами, хоча це зовсім не так. Здорові черепахи досить активні, рухливі, особливо в період розмноження. Більшість сухопутних черепах в природі долає величезні відстані. А по кмітливості черепахи дадуть форму багатьом гризунам. Вибираючи черепаху , будьте уважні - деякі недобросовісні продавці можуть підсунути вам хвору тварину. Щоб знайти серед пропонованих черепах саму здорову особину, скористайтеся деякими порадами.
Інструкція
1
Першим ділом обстежте шкіру тварини на наявність ектопаразитів (кліщів). Подивіться на зубні голки - вони повинні мати однакову довжину. На передній частині голови не повинно бути рогових виростів, так як вони заважають черепасі приймати їжу.
2
Огляньте панцир. Якщо черепаха неправильно харчується, панцир її може деформуватися або просто стати менш міцним. У дорослих черепах панцир, як черевний (пластрон), так і спинний (карапакс), сильний та нерухомий. Рогова оболонка у цих тварин кріпиться до скелету. На ній не повинно бути подряпин і/або інших ушкоджень. У шкірястих черепах вона відсутня. На її місці у тварини знаходиться гладка шкіра.
3
Обстежуйте очі. Вони не повинні бути склеєними. Ні митних, ані прозорих виділень бути не повинно. На столітті не повинно бути набряків.
4
Слизова оболонка рота і носові отвори повинні бути вільними від виділень і відкладень. Якщо в порожнині рота або носових отворах є бульбашки піни, можливо, це пневмонія.
5
При захворюванні черепаха часто не в змозі рефлекторно ховати голову. Морські і водяні черепахи під час хвороби можуть триматися на поверхні води або вести себе в ній дивно (таке часто трапляється при пневмонії). Також неправильне положення у черепах може спостерігатися після проковтування стороннього тіла (наприклад, великого каменя).
6
Поспостерігайте також за шумами, що видає тварина. Дихання здорових особин беззвучно, хоча в незвичній ситуації вони можуть фиркати. Сторонні звуки, шуми при диханні можуть свідчити про захворювання.