Як прищеплювати рослина.

Щеплення в рослинництві - це з'єднання двох частин від різних рослин, в результаті чого вони зростаються і живуть як єдиний організм. Один компонент щеплення, який садівник хоче розмножити, називається привоєм. Його імплантують в інше рослина, яку називають підщепу. Для того щоб щеплення вийшла, необхідно дотримуватися ряду правил.
Вам знадобиться
  • - підщепу;
  • - живці для щеплення;
  • - секатор і прищепні ножі;
  • - садовий вар;
  • - обв'язка;
  • - бирки.
Інструкція
1
Оберіть подвой.Ето має бути рослина, що добре зарекомендувало себе в даних зовнішніх умовах. Для кожного випадку щеплення важливі свої особливості: висока морозостійкість, низька крона, регулярне плодоношення, стійкість до хвороб і шкідників, здатність добре переносити підвищену вологість або засоленість ґрунту. Однак чим більша частина підщепи входить до складу нового рослини, тим більший вплив робить підщепу на властивості отриманого деревця.
2
Оберіть прівой.Помніте, що ви можете поєднувати на одній рослині кілька щеп. Це корисно при щепленнях плодових дерев. В крону підщепи можна прищеплювати потрібний запильник або декілька менш морозостійких, але великоплідних сортів. Беріть щепу зі здорового сильного рослини. У плодових бажано брати живці для щеплення з середини крони з південної сторони. Живці для щеплення повинні бути зрілими і добре сформованими.
3
При щепленнях враховуйте такий важливий момент як сумісність обох рослин. Найбільш часто проводять щеплення близькоспоріднених видів. Наприклад, яблуня добре приживається на яблуні.
4
Виконуйте щеплення дуже акуратно. Пам'ятайте для успішного зрощення частин рослин, потрібно правильно їх з'єднувати. Розташуйте щепу і підщепу таким чином, щоб їх камбіальні шари перекривалися або мали велику площу зіткнення. Працюйте як хірург - чітко і швидко. Зрізи на обох рослинах повинні бути виконані чисто, без зазубрин і бруду. Готуйте чистий і гострий інструмент (секатор, прищеплювальний ніж).
5
Проводьте операцію швидко. Зрізи підщепи та прищепи повинні якомога менше залишатися на повітрі. Це сушить камбіальний шар, і операція може не удасться. Щільно закріпіть обидві частини ізоляційною стрічкою.
6
Створіть для успішного зрощення і загоєння щеплення відповідні умови. Для скорочення втрат тепла і вологи закривайте обидві частини прозорим пакетом. Передбачте захист щеплення від поломки. Адже на рослину можуть сісти птиці, або щепу буде відламаний вітром.
7
Слідкуйте за щепленнями. Вчасно видаляйте (вирізайте на кільце) з'являються пагони нижче місця зрощення. Послабте або зніміть через місяць стрічку, скріпляє щепу з підщепою. Замажте все місце щеплення після зняття стрічки садовим варом. Регулюйте зростання прищепи. Обов'язково прикріпіть бирку із зазначенням дати щеплення і сорти щепленого рослини.
Корисна порада
Піклуйтеся про новий рослині. Регулярно прополювати і поливайте його. Проводьте мінеральні та органічні підгодівлі, а також профілактичні обприскування від шкідників.